Izglītības nodaļas piedāvājums martā

20.02.2024.

Pieminot 1949. gada 25. marta deportāciju, Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa aicina skolas pieteikties nodarbībām muzejā un tiešsaistē par padomju deportācijām. Nodarbības paredzētas 9. - 12. klašu skolēniem.
Visu martu piedāvāsim tiešsaistes nodarbības “Padomju deportācijas: Ar bērna acīm” tiešsaistē (platformā “Zoom”). Nodarbības laikā skolēniem būs iespēja uzlabot savu izpratni par deportēto cilvēku piedzīvoto aresta brīdī, ceļā un dzīvē izsūtījumā, strādājot ar avotiem – Benitas Plezeres zīmējumiem un viņas videoliecības transkripta fragmentiem. Nodarbības ilgums ir 50-60 minūtes.
Pieteikšanās anketa: https://forms.gle/bG4imHXtBGocBz7x5
Aicinām skolēnus iepazīt muzeja pamatekspozīciju, piedaloties nodarbībā “Deportācijas. Ģimeņu stāsti”. Gida vadībā skolēniem būs iespēja uzzināt par okupāciju un padomju režīma īstenotajām represijām, izmantojot ekspozīcijā pieejamajos ģimeņu stāstus. Skolēni uzzinās par deportāciju cēloņiem, norisi un sekām. Lielākā uzmanība pievērsta vēstures avotu analīzei, meklējot atbildes uz jautājumu – kā izdzīvot un saglabāt pašcieņu skarbajos apstākļos?
Vairāk informācijas un pieteikšanās, rakstot uz ip@okupacijasmuzejs.lv vai zvanot 67211030.
Atgādinām par iespēju mācību procesā izmantot muzeja sagatavotos materiālus
•    MĀCĪBU MATERIĀLI/ UZDEVUMI “Padomju deportācijas”;
•    SMILŠU KINO PAR DEPORTĀCIJĀM “Stāsti smiltīs (.!)”;
•    FILMA “Divas naktis, viens noziegums”.

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"