Izdota grāmata par Bertramu Rozenbergu

14.06.2012.

2012. gada 18. maijā muzejā notika grāmatas „Bertrams Rozenbergs. Fiat Justitia” atvēršana.Grāmata ir izcilā ķirurga, latviešu leģionāra, nepatiesi notiesātā un izsūtītā Bertrama Rozenberga dzīvesstāsts, ko 1998. gadā sarakstīja viņa meita Rita Petričeka.

Grāmata „Bertrams Rozenbergs. Fiat Justitia”ir izcilā ķirurga, latviešu leģionāra, nepatiesi notiesātā un izsūtītā Bertrama Rozenberga dzīvesstāsts, ko 1998. gadā sarakstīja viņa meita Rita Petričeka. Kopējot tas izplatīts radu un draugu vidū. Pēc Ritas aiziešanas viņsaulē 2010. gadā, dzīvesbiedrs Juris Petričeks nolēma godināt sievas piemiņu un nodot dzimtas stāstu plašākai publikai. Tā tapa grāmata.

Rita un Juris Petričeki ir vieni no dāsnākajiem Okupācijas muzeja atbalstītājiem. 2007. gadā viņi saņēma Latvijas Lepnuma gada balvu kategorijā „Mecenāti”. Lai atbalstītu Pededzes, Alūksnes, Rēzeknes vai Tukuma novada jauniešus, Vītolu fondā ir nodibināts Ritas (Saulītes) Petričekas piemiņai veltīts stipendiju fonds un Jevgenija un Olgas Petričeku piemiņas stipendija.

02.04.2024.

Darba laiks svētkos

28.03.2024.

Kaspara Pūces grāmatas "Spītnieks no Gaiziņa pakājes" atklāšana