In Memoriam. Jānis Daliņš

11.03.2024.

Latvijas Okupācijas muzeja biedrība un Latvijas Okupācijas muzeja saime sēro un izsaka līdzjūtību tuviniekiem par Jāņa Daliņa, ilggadējā muzeja drauga un dāsna atbalstītāja aiziešanu mūžībā (16.06.1939. – 27.02.2024.).

Jānis Daliņš juniors piedzima pazīstamā latviešu sportista, soļotāja, pirmā latviešu olimpiskā vicečempiona Jāņa Daliņa ģimenē 1939. gada 16. jūnijā Valmierā kā jaunākais dēls (viņa vecākais brālis arhitekts Ivars Daliņš – dzīvo Adelaidē, un jaunākā māsa Rudīte, prec. Mežciema, – dzīvo Melburnā).

Jānis Daliņš gājis latviešu skolā Pinebergā, Vācijā, bet pēc 1949. gada – Binolā, Austrālijā. Jānis Daliņš ar diplomu ķīmijas nozarē beidzis Melburnas Karalisko tehnoloģijas institūtu, bet pēc tam – 1967. gadā beidzis Jaundienvidvelsas Universitāti.

Kopš studiju gadiem bijis studentu korporācijas Selonija biedrs. Ilgus gadus Jānis Daliņš vadījis lielāko ķīmijas un mikrobioloģijas laboratoriju Sidnejā un aktīvi darbojies Sidnejas latviešu sabiedrībā.

Jānis Daliņš no 2000. līdz 2002. gadam ar panākumiem vadīja Latviešu Apvienību Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ). Vienlaikus no 2000. līdz 2005. gadam Jānis Daliņš bija Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes priekšsēža vietnieks, ar savu darbību sekmējot šo latviešu sabiedrisko organizāciju aktivitātes un vienlaikus arī Latvijas uzņemšanu ES un NATO.Jānis Daliņš bija arī ilggadējs Latvijas Republikas Goda konsuls Jaundienvidvelsā un Kvīnslandē.

Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (IV šķ., 2008).

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā