In Memoriam. Arturs Grava

30.05.2024.

Dr. Artura Gravas (24.07.1924 – 19.05.2024.) atbalsts Latvijas Okupācijas muzejam sākās no 1996. gada, kad Klīvlandē ASV dibināja Okupācijas muzeja atbalsta grupu (OMFA).  1998. gadā viņš pievērsās sava klases biedra Jura Jankoviča Sibīrijas dienasgrāmatas "Skorpionu slazdā" tulkošanai un izdošanai latviski un angliski. Grāmatai ir īpaša nozīme, jo tā ir jauna zēna uz vietas rakstīta dienasgrāmata par izsūtījumu.

Arturs Grava Muzeja 2016. gada 42. apkārtrakstā raksta: "Redzot svešas varas, pārstaigājam Latvijas zemi un ar vēstures viltojumiem sagrozot un izdzēšot no tautas atmiņas notikumus, esmu iemantojis vēlēšanos mūsu vēsturi dokumentēt un saglabāt nākamajām paaudzēm. Pusgadsimteni patiesība Latvijā ir bijusi slēpta, sagrozīta [..] Mums ir iespēja un pienākums tagad gādāt, lai ar mūsu balsīm nākamās paaudzes dzirdētu patiesību. [..] Latvijas Okupācijas muzejs ir trimdas latviešu dāvana savai tēvzemei idejiski, organizatoriski un materiāli. Lai muzejs varētu pastāvēt, mums jādomā par diviem nākotnes uzdevumiem. Viens no tiem ir neatkarība no ziedojumiem, kas jāpanāk ar muzeja kapitālu jeb pūru, kam jākļūst par materiālo līdzekļu avotu nākotnē. Otrs ir neatkarība no politisko vēju mainīgās labvēlības. Muzejs nedrīkst pārveidoties par valdības institūciju; tā pārvaldei un darbībai jāpaliek privātās profesionālās rokās, kas ik brīža politikai spēj pāri likt vēsturisko patiesību."

07.09.2024.

Pēdējās atmiņas par tēvu iemūžinātas gleznā

Muzejā viesojas Vācijas vēstniece

05.09.2024.