Iepazīstieties ar Valentīnu Binderu – Austrijas ārlietu dienesta brīvprātīgo!

22.09.2022.

Valentin

Austrijas obligātais dienests jauniesauktajiem piedāvā brīvprātīgā darba ietvaros ārzemēs iziet piemiņas dienestu, sociālo dienestu vai miera dienestu. Valentīns Latvijas Okupācijas muzejā ieradies piemiņas dienesta ietvaros un šeit pavadīs 10 mēnešus. Šajā laikā viņš iepazīs Latvijas Okupācijas muzeja darba specifiku un Latvijas vēsturi okupāciju periodos.

Puisis jau kopš mazotnes aizrāvies ar vēsturi, bet pēc Aušvicas koncentrācijas nometnes apmeklējuma interese par to, kas noticis Eiropā 20. gadsimtā, tikai pieauga. Nometnes apmeklējums radīja vēlmi iesaistīties arī vēstures izpētē un saglabāšanā. Interese par vēsturi likumsakarīgi noveda arī pie izvēles iziet civildienestu ārzemēs (Auslandsdienst Österreichs). Jautājot kāpēc tieši Latvijā, nozīmīga loma bijusi tam, ka jau iepriekš Valentīns ar ģimeni apmeklējis vairākas Ziemeļeiropas valstis, kuras reiz ir bijušas Padomju Savienības sastāvā. Protams, vietas izvēlē Latvijas jūra nospēlējusi nozīmīgu lomu.

Visvairāk Latvijā Valentīnu pārsteidza tas, cik multilingvāli ir iedzīvotāji. Tikai muzejā vien ir vairāki kolēģi, kuri gandrīz bez akcenta runā vācu valodā. Esot šeit, Valentīns cer, ka viņš spēs sadraudzēties ar vietējiem, lai arī pēc 5 gadiem varētu atbraukt ciemos.

Šobrīd Valentīns darbojas Muzeja Izglītības nodaļā un apgūst zināšanas, lai varētu vadīt ekskursijas vācu valodā gan Latvijas Okupācijas muzejā, gan Stūra mājā. Taču tas nav viss, Valentīnam būs iespēja līdzdarboties arī citās Muzeja nodaļās, tā iepazīstot gan latviešu kultūru un vēsturi, gan redzot cik patiesībā darbs muzejā ir komplekss. Ir pagājis nepilns mēnesis, bet jau droši varam teikt, ka Valentīns ir kļuvis par daļu no mūsu komandas.

02.04.2024.

Darba laiks svētkos

28.03.2024.

Kaspara Pūces grāmatas "Spītnieks no Gaiziņa pakājes" atklāšana