Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Grāmatas prezentāzija: "Ģenerāļa Kārļa Goppera fonda pamarku katalogs"

05.09.2022.

Aicinām uz grāmatas "Ģenerāļa Kārļa Goppera fonda pamarku katalogs" atklāšanu ceturtdien, 8. septembrī, 16.00 Latvijas Okupācijas muzeja konferenču un izstāžu zālē.

Pasākuma laikā kataloga autors Zigurds Sviķis iepazīstinās ar grāmatas tapšanas gaitu un apskatīto tematiku, bet muzeja vēsturnieki ar Ģenerāļa Kārļa Goppera nozīmi Latvijas vēsturē.

Ieeja pasākumā bez maksas.

 

Pats autors par grāmatas tapšanu izsakās šādi:

"Visu savu apzinīgo mūžu esmu interesējies un krājis pastmarkas. 2010.gadā radās iespēja iegādāties pamarkas no kāda slavena latviešu krājēja. Ar to arī sākās mana interese par pamarkām. Šajā kolekcijā bija ļoti daudz pamarku no A.Jūrdža un K.Goppera fondiem un tādēļ sāku pastiprināti interesēties par šo fondu darbību, uzdevumiem un izdotajām pamarkām. Abi minētie fondi darbojās ārzemēs un radās doma par šo fondu izdotajām pamarkām iepazīstināt arī Latvijas krājējus. 2017.gadā pabeidzu un ir izdots katalogs par A.Jūrdža fonda izdotajām pamarkām. Turpināju darbu pie otra lielākā trimdas pamarku latviešu fonda izpētes un  apkopošanas un ir izdota grāmata „Ģenerāļa  Kārļa Goppera fonda pamarku katalogs”. Grāmatā apkopotas fonda izdotās pamarkas no 1961.gada līdz 2022.gadam.
Mans mērķis šo grāmatu izdošanai ir saglabāt vēsturei fondu lielo darbību.
Ar pamarkām pasaulei ir stāstīts par Latvijas nelikumīgo okupāciju. Ģenerāļa K.Goppera fonds savu darbību vēl turpina. Tā kā fonda pirmās pamarkas iznāca 1961.gadā, ir ļoti svarīgi jau tagad objektīvi atspoguļot pamarku izdošanas laiku, tēmas, māksliniekus, kuri veidoja šīs pamarkas. Izpētes darbā   lielu ieguldījumu deva bijušie un esošie fonda darbinieki un viņu radinieki, kā arī  trimdas latviešu kolekcionāri un pamarku veidotāji mākslinieki. Ar šo abu fondu pamarku izdošanu ir apkopota tikai daļa trimdā izdoto pamarku. Šie fondi ir populārākie, tomēr ir vēl daudz ārzemju latviešu izdoto pamarku, kuras arī jāpēta un jāapkopo.
Šis darbs būs ievērojami lielāks, jo materiālu meklēšana un izpēte sarežgītāka. Informācija par pamarkām nav tik pieejama. Bet esmu nolēmis, ka šo darbu turpināšu un mans mērķis ir apkopot un izdot pēc iespējas pilnīgāku ārzemēs izdoto latviešu pamarku katalogu. Tas tomēr ir ārzemēs dzīvojošo latviešu neatslābstošās cīņas un darba par Latvijas neatkarību apliecinājums." 

Other Posts

11.04.2024.

Seminārs un diskusija “Latvijas zemniecība un valstiskuma veidošanās”.

10.04.2024.

Stūra mājā atklās pretošanās kustības “Nacionālā sardze” vadītājam Jūlijam Bračam veltītu izstādi

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

08.04.2024.

Aicinām darbā Komunikācijas speciālistu darbam ar līdzekļu piesaisti

05.04.2024.

Muzejs saņem Džona H. Livena grāmatu dāvinājumu