Katrs ziedojums ir Muzeja darbības dzinējspēks, kas ļauj Muzejam strādāt un izglītot cilvēkus no visas pasaules.
Esam pateicīgi katram ziedotājam un aizcinām ikvienu ziedot.
Fotogrāfijas no kara postītajām mājām Kijivā ir klusie liecinieki kara brutalitātei un traģēdijām, ko piedzīvo civiliedzīvotāji. Šīs mājas, kas reiz bija pilnas dzīvības un komforta, ir pārvērtušās drupās no šāviņu un raķešu triecieniem. Sabrukušās sienas un izsistie logi simbolizē ne tikai fizisku iznīcināšanu, bet arī drošības un stabilitātes zudumu tūkstošiem cilvēku dzīvēs.
Katrs iznīcinātais nams nav tikai ēka, bet arī stāsts par ģimeni, kas bija spiesta atstāt visu aiz sevis. Šīs bildes ir atgādinājums par mieru trauslumu un smagajām sekām, ko karš nes parastiem cilvēkiem, viņu mājām un viņu dzīvēm.
Tomēr, neskatoties uz plašo iznīcināšanu, šīs fotogrāfijas arī kalpo kā izturības un cerības simboli uz atjaunošanu. Pēc kara nāks laiks, kad iznīcinātās mājas varēs tikt atjaunotas un to iedzīvotāji var atgriezties normālā dzīvē. Šīs bildes atgādina mums par miera saglabāšanas svarīgumu un palīdzības sniegšanu tiem, kurus ir skāris konflikts.
Fotogrāfijas, kas uzņemtas 2024. gada 20. decembrī, atklāj jaunākos postījumus. Nepilnu nedēļu pirms Ziemassvētkiem Krievija veica plašu raķešu un dronu uzbrukumu Kijivai, atkal atstājot iznīcību savā ceļā.
Fotogrāfe - Natālija Nesterkina (Suchok), fotogrāfe un Ukrainas Nacionālās fotogrāfu savienības biedre. Kopš kara sākuma viņai Ukrainas Aizsardzības spēku akreditācija, lai dokumentētu Ukrainas militārā iebrukuma sekas. Viņa dzīvo Kijivā.
Natālija Nesterkina Latvijā ir jau pazīstama — viņas izstāde “Bezgalīgā cerība” tika izstādīta Rīgas domes telpās 2024. gadā.
https://okupacijasmuzejs.lv/lv/aktualitates/atklata-natalijas-nesterkinas-fotoizstade-bezgaliga-ceriba