Ēnu diena Okupācijas muzejā

13.02.2013.

Dažādos Latvijas uzņēmumos un iestādēs 13. februārī norisinājās „Ēnu dienas" – ikgadējs projekts skolu jaunatnei, kura laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. „Ēnu dienu" Latvijā organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija.

„Ēnu diena" muzejā sākās ar muzeja vēstures un darba galveno virzienu iepazīšanu  un ekskursiju pa muzeja ekspozīciju. Tad jaunieši satikās ar saviem ēnojamajiem, vairākas stundas vēroja to darbu un veica praktiskus uzdevumus.

Paula Jankova no  Bauskas sekoja muzeja sabiedrisko attiecību speciālistei. Viņa muzeja vārdā uzrakstīja vēstuli  Valsts Prezidenta kancelejai.   Pēc „Ēnu dienas" viņa teica: „Man, pavadot dienu muzejā, izdevās iegūt daudz jauna un uzzināt interesantas lietas gan par muzeju, gan tā vēsturi un nākotnes plāniem. Okupācijas muzejs dod iespēju daudz vairāk uzzināt par latviešu tautas vēsturi.”

Annija Daukante – Laganovska no Jelgavas pavadīja dienu kopā ar vēsturnieci Inesi Dreimani. „Man ļoti patika šeit, es daudz ko jaunu uzzināju un tiešām ieguvu labu pieredzi. Es ieskatījos gida ikdienā. Es varēju aprunāties ar vēsturnieci un apskatīt grāmatu „Baigais gads” – šī bija mana pirmā „Ēnu diena" un tā bija ļoti forša, ” meitene atzina.

Dāvis Baltalksnis no Limbažiem, kas sekoja muzeja direktorei, uzskata, ka „cilvēkam nav dots pārveidot pagātni, viņš to var tikai iepazīt. Tu nevari mainīt pagātni, bet vari veidot nākotni. Muzejā bija ļoti interesanti, paldies!”

Germans Ļebezovs no Valkas ģimnāzijas iepazinās ar muzeja krātuvēm un piedalījās video liecības filmēšanā.

Savukārt Iluta Ikauniece no Priekuļiem, pēc ciemošanās muzejā un gida darba iepazīšanas, atzina, ka „Okupācijas muzeja nozīme nav pārvērtēta, bet gan par maz novērtēta. Tas ir muzejs, kas jāapmeklē katram. Te ir daudz interesantāk nekā no sākuma varētu šķist. Ekspozīcija ļauj izprast okupācijas cēloņus, sekas un paskatīties uz okupācijas ietekmi no dažādām pusēm”.

Gaidīsim arī Jūs Latvijas Okupācijas muzejā!

Elīna Auna, Muzeja sabiedrisko attiecību nodaļas praktikante

Foto: muzeja direktore Gundega Michele ar „ēnu" Dāvi Paulu Baltalksni no Limbažu novada ģimnāzijas

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā