Ēnu diena Muzejā

04.04.2024.

4. aprīlī, "Ēnu dienā" Latvijas Okupācijas muzeja darbiniekus ēnoja un muzejā viesojās 12 skolēni. Viņiem bija iespēja ielūkoties muzeja direktores, gida, Stūra mājas gida, Krājuma vadītājas, Audiovizuālo materiālu krājuma vadītājas un apmeklētāju uzņemšanas centra darbinieku ikdienas darbā. Diena izvērtās arī neikdienišķa, jo muzejā noritēja divas oficiālās vizītes. Sagaidījām Ukrainas vēstnieku Latvijā un Ukrainas premjeru. Daži ēnotāji  pēc garās dienas bija gana izturīgi, lai sagaidītu arī augsto viesu ierašanos.

Pēc ēnotāju atsauksmēm diena muzejā bija piepildīta, jo varēja ēnot ne tikai savus izvēlētos ēnojamos, apskatīt ekspozīciju, bet iepazīties plašāk arī ar muzeja darbu no puses, ko ierindas apmeklētājs neredz, piemēram, apskatīt muzeja krātuves telpas.

Dienas otrajā pusē daļa ēnu devās uz Stūra māju, kur varēja apskatīt čekas pagrabus un uzzināt vairāk par čekas paveiktajiem noziegumiem Latvijā.

Pateicamies visiem jauniešiem, kuri izvēlējās tieši mūsu muzeju!

Ēnu sagaidīšana muzejā 4. aprīļa rītā

Ēnas muzeja ekspozīcijā

Gids Kārlis Krēķis iepazīstina ēnas ar ekspozīciju

Ēnas kopā ar muzeja direktori Solvitu Vību muzeja ekspozīcijā