Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Diskusija “Sarunas par pretošanās kustību un Atmodas sākumu Latvijā: 20. gadsimta 70. – 80. gadi” Siguldas Valsts ģimnāzijā

13.02.2024.

2024. gada 13. februārī Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu un Siguldas Valsts ģimnāziju noturēja diskusiju “Sarunas par pretošanās kustību un Atmodas sākumu Latvijā: 20. gadsimta 70. – 80. gadi”. 

DISKUSIJAS VIDEO

Pasākums tika rīkots Kultūras ministrijas un Latvijas Okupācijas muzeja biedrības līdzdarbības līguma “Par valsts pārvaldes uzdevuma – pierādījumos balstītas informācijas par Latvijas vēstures notikumiem popularizēšana” ietvaros un nolūkos. Finansiāli to atbalstīja Latvijas Kultūras ministrija, par saturu atbildīga Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. 

Pasākumu atklāja Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns. Diskusijā piedalījās 7. Saeimas priekšēdētājs Jānis Straume, Nacionālās pretošanās kustības dalībnieks Leo Hiršsons, Latvijas Politiski represēto apvienības Siguldas nodaļas priekšsēdētāja Gunta Veigule, Siguldas Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Inese Berga, Turaidas muzejrezervāta galvenais speciālists Dr.hist. Edgars Ceske, Latvijas Okupācijas muzeja Publiskās vēstures nodaļas pārstāvji Dr. hist. Gints Apals un Dr. hist. Edvīns Evarts. Pasākumu vēroja un sarunās iesaistījās ģimnāzijas skolnieki un pedagogi, kā arī Siguldas sabiedrības un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Other Posts

11.04.2024.

Seminārs un diskusija “Latvijas zemniecība un valstiskuma veidošanās”.

10.04.2024.

Stūra mājā atklās pretošanās kustības “Nacionālā sardze” vadītājam Jūlijam Bračam veltītu izstādi

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

08.04.2024.

Aicinām darbā Komunikācijas speciālistu darbam ar līdzekļu piesaisti

05.04.2024.

Muzejs saņem Džona H. Livena grāmatu dāvinājumu