Pirms neilga laika muzejs nolēma, ka šajā vietā šovasar neveidos jaunu izstādi un neizrādīs vecās ekspozīcijas fragmentus apmeklētājiem, jo ēkā vairs nevarēja nodrošināt apmeklētāju servisa kvalitāti. Tā stāvēja slēgta un tika apsargāta. Uz uguns nelaimes dzēšanu piektdienas priekšpusdienā bija ieradušās sešas ugunsdzēsēju autocisternas, viens auto pacēlājs un vienas auto kāpnes. Liesmas nodzēsa un ugunsgrēku lokalizēja nepilnas stundas laikā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Artūrs Putrālis, tūlīt pēc degšanas apturēšanas, ziņoja, ka dedzis ēkas jumts un ārsienas daļa 15-20 kvadrātmetru platībā. Aizdegšanās cēloņus skaidros izmeklētāji.
“Par cēloņiem pāragri runāt” situāciju raksturo Latvijas Okupācijas muzeja biedrības priekšsēdis Valters Nollendorfs. “Skaidrs, ka ēkā neviens neatradās, ka ēkā nav palikušas krājuma vērtības vai aparatūra, kas tur vēl bija pagājušajā vasarā. Te pierādās, ka esam bijuši tālredzīgi, nolemjot ēku vasarā neatvērt, galvenokārt drošības, bet arī elementāro ērtību apsvērumu dēļ. Nav vēl nosakāms, ko tas nozīmēs ēkas rekonstrukcijas projekta lietā”.
Kā zināms, muzejs jau vairākus gadus gaida uz šīs 1970. gadā celtās ēkas (arhitekti Gunārs Lūsis Grīnbergs un Dzintars Driba) rekonstrukciju un paplašināšanu ar piebūvi. Par to ir pieņemts valdības lēmums un pārbūvētā ēka ir iekļauta Latviešu strēlnieku laukuma detaļplānojumā. Tomēr Rīgas pilsētas Būvvalde atteica izsniegt pārbūves būvatļauju. Pārsūdzību par to pašlaik izskata Rīgas pilsētas Attīstības departaments.
Latvijas Okupācijas muzeja ēka ar likumu ir nodota Latvijas Okupācijas muzeja biedrībai, tās apsaimniekotājs ir VAS “Valsts Nekustamie īpašumi”, bet īpašnieks— valsts. Ēkas apsaimniekotāji ēku ir apdrošinājuši.