Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Daugavpilī aizvadīti skolotāju profesionālās kompetences pilnveides kursi “PRETOŠANĀS”

26.10.2023.

25. oktobrī Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika Latvijas Okupācijas muzeja organizētie skolotāju profesionālās kompetences pilnveides kursi  “PRETOŠANĀS”, kuros piedalījās 34 skolotāji no Daugavpils pilsētas,  Augšdaugavas, Līvānu, Rēzeknes, Preiļu un Krāslavas novadiem. Dalībnieki saņēma Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas apliecības, kā arī dāvanu no muzeja – izdevumu “Mākslinieks Kurts Fridrihsons un franču grupa”.

Pretošanās tēmu četrās lekcijās dažādos aspektos aplūkoja pārstāvji no Latvijas Okupācijas muzeja un Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta.  Kārlis Dambītis analizēja iemeslus, kāpēc Latvija nepretojās padomju varai 1939./1940. gadā, ko no tā esam mācījušies un kā tas ietekmē Latvijas aizsardzības politikas stratēģijas mūsdienās. Ineta Lansdovne stāstīja par solidaritātes kustību Gaismas akcija, tās dalībniekiem un viņu darbību abpus “dzelzs priekškaram”, kas kursu dalībniekiem bija maz zināma tēma. Inguna Role iepazīstināja kursu dalībniekus ar nevardarbīgās pretošanās liecībām Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijā un krājumā, kā arī ar muzeja jaunās ekspozīcijas aktualitātēm un Izglītības nodaļas piedāvājumu skolām.  Reinis Ratnieks apskatīja nacionālo partizānu cīņu nozīmi un problemātiku Latvijas vēstures pētniecībā.

Izvērtējuma anketās dalībnieki augsti novērtēja kursu saturu un norisi, norādīja, ka ieguvuši jaunas zināšanas un padziļinātu izpratni par pretošanās tēmas pētniecību un aktualitāti. 94% aptaujāto īstenoja savu kursu apmeklēšanas mērķi. 84% skolotāju norādīja, ka kursu organizācija kopumā bija izcila un 97% novērtēja lektoru uzstāšanos izcili un teicami.

Skolotāju atsauksmes un ierosinājumi:
PALDIES! Vedīšu skolēnus, lai apmeklētu nodarbības, izmantošu video materiālus!
Regulāri organizēt šādus, vismaz reizi pusgadā!
Lieliskas iespējas iegūt jaunu informāciju, apzināties papildus iespējas darbam.


Šos kursus muzejs organizē atkārtoti – iepriekš  tie notika Jelgavā un Liepājā. Nākamreiz kursi notiks pavasara brīvlaikā Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Pasākumu finansiāli atbalstīja Kultūras ministrija. Par saturu atbildīga Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. “Līdzdarbības līgums par valsts pārvaldes uzdevuma – pierādījumos balstītas informācijas par Latvijas vēstures notikumiem popularizēšanu - veikšanu”.  Valsts pētījumu programmas projekts "Neatkarības arheoloģija: jaunas pieejas Nacionālajai pretestības vēsturei Latvijā" (VPP-LETONIKA-2021/2-0003).

Izglītības nodaļas vadītāja Inguna Role iepazīstināja kursu dalībniekus ar nevardarbīgās pretošanās liecībām Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijā un krājumā, kā arī ar muzeja jaunās ekspozīcijas aktualitātēm un piedāvājumu skolām.

Ekspozīcijas nodaļas vēsturnieks Kārlis Dambītis analizēja iemeslus, kāpēc Latvija nepretojās padomju varai 1939./1940. gadā, ko no tā esam iemācījušies un kā tas ietekmē Latvijas aizsardzības politikas stratēģijas mūsdienās.

Izglītības nodaļas speciāliste Ineta Lansdovne stāstīja par solidaritātes kustību Gaismas akcija, tās dalībniekiem un viņu darbību abpus “dzelzs priekškaram”, kas kursu dalībniekiem bija maz zināma tēma.

Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Reinis Ratnieks apskatīja nacionālo partizānu cīņu nozīmi un problemātiku Latvijas vēstures pētniecībā.

Other Posts

07.01.2025.

Stāstu konkursa “Mani pirmie Atmodas soļi” noslēguma pasākums

06.01.2025.

Aicinām pieteikties Latvijas Okupācijas muzeja tiešsaistes nodarbībai “Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”!

31.12.2024.

Solis jaunā gadā

26.12.2024.

Iepriecinājums Svētkos

25.12.2024.

Priecīgus Svētkus!