Birkerts sniedz jaunas idejas Nākotnes Nama iekārtošanai un kritizē celtniecības lēno gaitu

19.09.2012.

Ievērojamais latviešu arhitekts Gunārs Birkerts ir izstrādājis ideju par īpašu telpu pārbūvējamajā Okupācijas muzeja ēkā — Nākotnes Namā — kur apmeklētāji varēs nodoties apcerei un pārdomām. Arhitekts to nosaucis par Kluso telpu.

G. Birkerts trešdien, 19. septembrī,  bija ieradies Okupācijas muzejā, rādīja maketu un stāstīja darbiniekiem par šīs telpas ideju. Tās iekārtojums simbolizēs pāreju no pelēkuma, tumsas uz gaismu. Apdarei paredzēti dabiskie materiāli — koks un akmens, apgaismojumam — dienas gaisma. Simboliska nozīme tiks piešķirta arī ūdenim un ugunij – sveces liesmai. G. Birkerts aicināja nelietot elektriskus sūkņus ūdens kustībai vai automātisku mūzikas atskaņošanu, lai saglabātu pēc iespējas vairāk dabiskuma un vienkāršības.

Kā zināms, G. Birkerts ir Nākotnes Nama idejas autors. 2001. gadā viņš muzejam dāvināja pašreizējās ēkas pārbūves skices, tādējādi stiprinot muzeja vēlmi attīstīties un uzlabot savu darbību. 2011. gadā Latvijas valdība pieņēma lēmumu, ka Nākotnes Nams kā padomju režīma upuriem veltītā memoriāla sastāvdaļa, ir jāuzceļ līdz 2013. gada nogalei. G. Birkerts pauda skumjas par valstij svarīgu ēku celtniecības lēno un birokrātiskiem šķēršļiem pilno gaitu. Viņš minēja, ka būs ļoti žēl, ja 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, „būs nepabeigts šis un būs nepabeigts tas. Nav jābūt nacionālistam, bet jābūt valstiskai sajūtai, lai pasaulei parādītu, uz ko Latvija ir spējīga”, teica G. Birkerts.

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

08.04.2024.

Aicinām darbā Komunikācijas speciālistu darbam ar līdzekļu piesaisti