Katrs ziedojums ir Muzeja darbības dzinējspēks, kas ļauj Muzejam strādāt un izglītot cilvēkus no visas pasaules.
Esam pateicīgi katram ziedotājam un aizcinām ikvienu ziedot.
Šī gada 24. marta Muzeja krājumā ir nonākusi vēl viena spilgti vēsturiska liecība par komunistu okupācijas varas pastrādātajiem noziegumiem pret Latvijas iedzīvotājiem.
Tas ir fotogrāfijas meistara Gunāra Janaiša (1934–2022) 1949. gada 25. martā iemūžināts brīdis, kad no Auces stacijas mājlopu pārvadāšanai paredzētā vilcienā uz Sibīriju veselām ģimenēm tiek deportēti okupantu varas upuri.
Vien 14 gadu vecumā, Auces skolā pieredzējis klases biedrenes Mirdzas Zemītes vardarbīgu izraušanu no mācībām, lai viņa tiktu deportēta uz Krievijas tālēm, Gunārs nolēmis nofotografēt izvešanas brīdi, šim nolūkam no klasesbiedra aizņemoties kameru, bet “sardzē” noliekot savu četrgadīgo māsu, lai pats no grunts bedres stacijas tuvumā, riskējot ar brīvību un dzīvību, saglabātu nākamajām paaudzēm atmiņas, ko mēs, šodienas latvieši, nedrīkstam aizmirst.
Attīstītā fotouzņēmuma malu papildina paša Gunāra Junaiša ar tinti rakstītais komentārs “Aucē, 1949.”
Vērtīgo artefaktu Muzejam dāvāja Gunāra dzīvesbiedre Silvija Voite, kuru pavadīja Gunāra Janaiša māsa Rasma Duļķina, ieskicējot atmiņu stāstu, ko glabāt nākotnei.
Muzejs izsaka pateicību par dāvinājumu!