Katrs ziedojums ir Muzeja darbības dzinējspēks, kas ļauj Muzejam strādāt un izglītot cilvēkus no visas pasaules.
Esam pateicīgi katram ziedotājam un aizcinām ikvienu ziedot.
Atzīmējot 80. gadskārtu kopš Otrā pasaules kara beigām, 2025. gada 7. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika starptautiska zinātniska konference Kopīgā pagātne un mainīgās interpretācijas: Otrā pasaules kara nozīme Latvijā, Eiropā un mūsdienu pasaulē, kuru rīkoja Latvijas Kara muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, PSRS okupācijas nodarīto zaudējumu aprēķināšanas komisija, kā arī Latvijas Okupācijas muzejs, kura pārstāvji Gints Apals un Edvīns Evarts piedalījās paneļdiskusijā par ģeopolitisko pārmaiņu laiku.
Konferences uzmanības centrā bija Otrā pasaules kara nozīmes un mantojuma atšķirīgā uztvere dažādos reģionos – īpaši izceļot Baltijas valstu unikālo pieredzi, kur kara beigas nevis atnesa brīvību, bet ievadīja jaunu totalitārisma posmu padomju okupācijas veidolā. Šī vēsturiskā pieredze līdz pat šodienai ietekmē nacionālo atmiņu politiku un vēstures interpretācijas.
Konferences darba kārtībā notika priekšlasījumi, tematiskās diskusijas un paneļi, kuros piedalījās eksperti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Kanādas, Lielbritānijas un Nīderlandes.
Konference veicinās plašāku sabiedrisko un akadēmisko diskusiju par to, kā Otrā pasaules kara notikumi tiek uztverti dažādos vēstures posmos un politiskajos kontekstos, kā arī par kara ilgtermiņa sekām mūsdienu drošības situācijā.