Atskats 10. jūlija kolokvijā

11.07.2024.

10. jūlijā Latvijas Okupācijas muzeja mācību telpā notika kolokvijs “Laiks pirms Tautas frontes: Sabiedrība un pretošanās 20. gadsimta 70.–80. gados”, uz kuru sanākušie varēja noklausīties Latvijas Okupācijas muzeja Publiskās vēstures nodaļas vadītāja Ginta Apala ievadreferātu. Tajā noteiktā jautājuma izskatīšanai tika noteikti trīs līmeņi — starptautiskais līmenis, PSRS konteksts un Baltijas / Latvijas mērogs —, ļaujot sīki analizēt tēmu.

Pēc referāta prezentēšanas ar faktiem un profesionālo pieredzi dalījās LU profesors Juris Rozenvalds, LU profesors Jānis Ikstens, LNA vadošais pētnieks Gints Zelmenis, bet pasākumu moderēja un sarunu raisošus jautājumus speciālistiem uzdeva LOM pētnieks Edvīns Evarts.

Liela pateicība dalībniekiem un interesentiem, kas, nenoguruši no saistošās tēmas, piedalījās sarunās arī pēc pasākumam oficiāli atvēlētā laika beigām!

Pasākumu finansiāli atbalsta Kultūras ministrija. Par saturu ir atbildīga Latvijas Okupācijas muzeja biedrība.

16.09.2024.

Atskats Muzeja grāmatas prezentācijā

13.09.2024.

Valsts aizsardzības dienesta karavīru iesvēte Godasardzes rotā