Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Ziedot Muzejam

Katrs ziedojums ir Muzeja darbības dzinējspēks, kas ļauj Muzejam strādāt un izglītot cilvēkus no visas pasaules.

Esam pateicīgi katram ziedotājam un aizcinām ikvienu ziedot.

Aktualitātes

Ar publisku lekciju Muzejā viesojās Stenfordas Universitātes profesors Amirs Veiners

20.03.2024.

2024. gada 14. martā Latvijas Okupācijas muzejā viesojās Stenfordas Universitātes (ASV) profesors Amirs Veiners, kurš uzstājās ar publisku lekciju par padomju valsts drošības orgānu vēsturi.

Profesors piedāvāja jaunu metodi padomju valsts drošības orgānu vēstures pētniecībā. Tā balstās uz bijušo VDK augsta ranga darbinieku interviju un memuāru analīzi, kā arī zinātniekiem pieejamo VDK dokumentu izpēti. Viņa pieeja ļauj labāk izprast VDK darbinieku motivāciju, kā arī viņu profesionālās, politiskās un ētiskās dilemmas.

Lektors padziļināti pievērsās VDK represīvo metožu evolūcijai un centās dot atbildi uz jautājumu, kāpēc šis komunistu partijas “vairogs un zobens” nespēja novērst PSRS sabrukumu. Nobeigumā profesors pievērsās padomju speciālo dienestu darbinieku ietekmei mūsdienu Krievijas politikā.

Amirs Veiners ir Stenfordas Universitātes vēstures profesors un Krievijas, Austrumeiropas un Eirāzijas pētniecības centra direktors. Viņš ir vairāku zinātnisku publikāciju autors par sociālo vēsturi un Otrā pasaules kara ietekmi uz padomju sabiedrību. Šogad Jeilas Universitātes izdevniecībā gaidāma profesora Veinera jaunā grāmata par padomju drošības dienestu vēsturi.

Other Posts

11.05.2025.

Aicinām uz video stāstu sērijas atklāšanas pasākumu 22. maijā

10.05.2025.

Jelgavas skolēni Muzeja tiešsaistes nodarbībā “Gara spēka Atmoda”

10.05.2025.

Pieminot mācītāju Modri Plāti (26.04.1951.–08.05.2025.)

10.05.2025.

Aicinām uz koncertu "Zvaigžņotā"

08.05.2025.

Atskats konferencē "Kopīgā pagātne un mainīgās interpretācijas: Otrā pasaules kara nozīme Latvijā, Eiropā un mūsdienu pasaulē”