Ar publisku lekciju Muzejā viesojās Stenfordas Universitātes profesors Amirs Veiners

20.03.2024.

2024. gada 14. martā Latvijas Okupācijas muzejā viesojās Stenfordas Universitātes (ASV) profesors Amirs Veiners, kurš uzstājās ar publisku lekciju par padomju valsts drošības orgānu vēsturi.

Profesors piedāvāja jaunu metodi padomju valsts drošības orgānu vēstures pētniecībā. Tā balstās uz bijušo VDK augsta ranga darbinieku interviju un memuāru analīzi, kā arī zinātniekiem pieejamo VDK dokumentu izpēti. Viņa pieeja ļauj labāk izprast VDK darbinieku motivāciju, kā arī viņu profesionālās, politiskās un ētiskās dilemmas.

Lektors padziļināti pievērsās VDK represīvo metožu evolūcijai un centās dot atbildi uz jautājumu, kāpēc šis komunistu partijas “vairogs un zobens” nespēja novērst PSRS sabrukumu. Nobeigumā profesors pievērsās padomju speciālo dienestu darbinieku ietekmei mūsdienu Krievijas politikā.

Amirs Veiners ir Stenfordas Universitātes vēstures profesors un Krievijas, Austrumeiropas un Eirāzijas pētniecības centra direktors. Viņš ir vairāku zinātnisku publikāciju autors par sociālo vēsturi un Otrā pasaules kara ietekmi uz padomju sabiedrību. Šogad Jeilas Universitātes izdevniecībā gaidāma profesora Veinera jaunā grāmata par padomju drošības dienestu vēsturi.

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā