Apkārtraksts 55.

08.11.2022.

Mums ir sava zeme.
Mums ir sava valsts.
Mēs esam suverēna nācija uz savu senču zemes.
Mēs apzināmies, kāda vērtība ir sava valsts
un cik apdraudēta ir nācija, kuras zemē valda svešas varas.
Mums ir Muzejs, kas mums un pasaulei to visu stāsta un apliecina. Kas glabā tautas atmiņu par svešu okupācijas varu nodarījumiem, piemin svešu okupācijas varu upurus un atgādina par svešu okupācijas varu noziegumiem. Par noziegumiem, kuriem nav un nekad nebūs noilguma.
Mums ir jauna ekspozīcija, kas visu to parāda kā uz delnas. To atveram laikā, kad mūsu vēsturiskais stāsts netālajā kaimiņvalstī šķiet atkārtojamies ar nepiedzīvotu brutalitāti un neslēptu nodomu iznīcināt ne tikai Ukrainas valsti, bet arī ukraiņu tautu.

Valters Nollendorfs

Muzeja Apkārtrakstu varat apskatīt šeit

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā