"Aizvestie. Neaizmirstie" 1949.gada 25.marta deportāciju piemiņas diena

25.03.2023.

25. marta deportācijas piemiņas diena

25.03.1949. Latvijā, Lietuvā un Igaunijā sākās deportācijas akcija “Krasta banga” (Прибой), kuras laikā 42 125 Latvijas iedzīvotājus izsūtīja mūža nometinājumā uz Sibīriju. Pieminot visus cietušos aicinām apmeklēt dažādus atceres pasākumus.

Piemiņas pasākumos 43 pašvaldībās tiks nolasīti izsūtīto vārdi, to vecums un dzīvesvieta. Lasījumus plkst. 11.00 ievadīs Valsts prezidenta Egila Levita uzruna. Lasījumu tiešraidēm no 43 pašvaldībām varēs sekot līdz Latvijas sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājaslapā LNB.lv,kā arī īpaši piemiņas pasākumam izstrādātā digitālā kartē deportetie.kartes.lv.
Vairāk lasiet šeit: https://ej.uz/25martsAtceresPasakumi2023

Plkst. 13.00, aicinām pievienoties komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītajā vainagu nolikšanas ceremonijā pie Latvijas Okupācijas muzeja piemiņas memoriāla “Vēstures taktīla”.
Atgādinām, ka muzeja apmeklējums šajā dienā ir bez maksas!

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā