Pirmais sarīkojums „Sievietes nacionālo partizānu karā” notika 15. janvārī Okupācijas muzejā. Otrā lekcija 24. janvārī bija veltīta tēmai “Sieviete izsūtījumā. 1941. un 1949. gada deportācijas”.
Nākamais sarīkojums "Sieviete Otrajā pasaules karā" notiks 29. janvārī plkst. 18.00 Okupācijas muzejā.
Pasākumā piedalīsies Dr. hist., Latvijas Universitātes profesore Vita Zelče ar priekšlasījumu par sievietēm frontes cīņās. Vakara gaitā tiks demonstrēti arī Okupācijas muzeja krājuma videoliecību fragmenti par sieviešu pieredzi abās frontes pusēs. Priekšlasījumā un diskusijā atklāsies Latvijas sieviešu likteņi Sarkanajā armijā un Latviešu leģionā. Lai gan sievietes frontē lielākoties bija sanitāres, kuras tiešus kaujas uzdevumus neveica, ar karavīru nāvi un citām traģiskām kara izpausmēm viņām bija jāsastopas ik dienu. Kara būtība bija necilvēcīga. Kā frontes apstākļos sievietes spēja saglabāt cilvēcīgumu, lai palīdzētu vīrietim, kurš atradās nāves un dzīves krustpunktā? Atbildes uz šo un citiem jautājumiem meklēsim sarīkojumā.
Otrā pasaules kara laikā Latvijas sievietes Sarkanajā un Vācijas armijā dienēja galvenokārt kā sanitāres un medicīnas māsas hospitāļos, retāk kā sakarnieces, nodrošinot sakarus starp dažādām karaspēka vienībām.
Lekciju cikla turpinājums:
5. februārī plkst. 18.00 Kara muzejā noslēdzošā lekcija "Sieviete šodien. Sieviete armijā. Sieviete un miers" ar Ineses Zanderes un Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku pārstāvju piedalīšanos.