Aicinām uz lekciju Stūra mājā par čekas darbības vietām Rīgā

04.10.2016.

Okupācijas muzejs aicina interesentus uz vēsturnieces Ineses Dreimanes lekciju "Padomju okupācijas represīvo iestāžu darbības vietas Rīgā un tās apkārtnē", kas notiks ceturtdien, 6. oktobrī plkst. 17.00 Stūra mājā, Brīvības ielā 61.

Stūra māja bija galvenā padomju okupācijas režīma īstenoto represiju norises vieta Rīgā. Tomēr tā nebija vienīgā. Atmiņas par salauztiem likteņiem un izdzēstām dzīvībām glabā arī citu pilsētas namu sienas un ārpilsētas meži. Pirmā ēka, kur Rīgā iekārtojās NKVD, bija Latvijas brīvvalsts laika Politiskā pārvalde Alberta ielā 13. Sekoja arī citu ēku un to kompleksu pārņemšana gan 1940.-41. gadā, gan arī pēckara gados. Cietumos, līdztekus personām, kuras arestēja par kriminālnoziegumiem, atradās arī politiskie ieslodzītie, un notika nāves sodu izpilde. Daudziem rīdziniekiem kaimiņos dzīvoja represīvo iestāžu darbinieki, ieskaitot pratinātājus un nāves spriedumu izpildītājus. Pārskatu par šīm vietām sagatavojusi Latvijas Okupācijas muzeja vēsturniece Inese Dreimane.

Šī būs 5. lekcija Stūra mājas lekciju cikla ietvaros. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Aicināti visi interesenti! Ieeja bez maksas.

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā