Aicinām uz kino vakaru „Sportists, politiķis un māksliniece”

26.04.2016.

Latvijas Okupācijas muzejs aicina uz dokumentālo kino vakaru „Sportists, politiķis un māksliniece”, kurā rādīs trīs filmas. Pirms katras filmas būs iespēja piedalīties sarunā ar kādu no filmas veidotājiem.iektdien, 29. aprīlī, plkst. 16.00-22.00 tirdzniecības centra Galleria Riga 7. stāvā Happy Art Museum telpās Rīgā, Dzirnavu ielā 67.

Kas ir Mihails Tāls? Vija Celmiņš? Par Īvānu gan dzirdēts! Kāda saistība šiem cilvēkiem ar Latvijas Okupācijas muzeju? Latvijas vēsturē ir daudz nozīmīgu personību, par kurām sarakstītas grāmatas un veidotas filmas. Pasaules slavu ieguvušā šahista Mihaila Tāla dzīve un darbība ir saistīta ar padomju periodu Latvijas vēsturē. Rīgā dzimušās mākslinieces Vijas Celmiņš dzīvesstāsts ir apliecinājums tam, ka, neskatoties uz grūtībām bēgļu gaitās un dzīvi trimdā, viņa ir kļuvusi par mākslas pasaulē atzītu personību. Dainis Īvāns daļai sabiedrības asociējas ar Atmodas laiku, bet kā viņš pats vērtē šo laiku un savu lomu toreiz un tagad?

16.00 „Laiks, kura nav. Mihails Tāls.” Pirms tam par ideju un režijas izpildījumu runās filmas režisors Staņislavs Tokalovs
18.00 „Īvāns”. Ievadā par filmas scenāriju stāstīs tā autore Nora Ikstena
20.00 „Teritorija Vija Celmiņš”. Filmas ievadā tās producentes Antras Cilinskas stāstījums par šāda kino darba producēšanu

Ieeja bez maksas