Izstādes pamatā ir ideja, ka Baltijas jūras reģiona valstis – Latviju, Igauniju, Somiju un Zviedriju gadsimtiem ilgi ir vienojusi kopēja jūra, līdzīgs klimats un kopēja vēsture, bet vienota Baltijas jūras valstu attīstība ir pārtrūkusi, vairāk nekā pirms 50 gadiem, vardarbīgi sadalot Eiropu un nošķirot valstis ar Dzelzs priekškaru. Izstādes pamatā ir ideja, ka Baltijas jūras reģiona valstis – Latviju, Igauniju, Somiju un Zviedriju gadsimtiem ilgi ir vienojusi kopēja jūra, līdzīgs klimats un kopēja vēsture, bet vienota Baltijas jūras valstu attīstība ir pārtrūkusi, vairāk nekā pirms 50 gadiem, vardarbīgi sadalot Eiropu un nošķirot valstis ar Dzelzs priekškaru.
Kā dzelzs priekškars mūs nošķīra Aukstā kara laikā? Kāda ir mūsu saikne ar vikingiem? Ar ko mēs atšķiramies? Kas ir vismazāk zināmais mūsu kopīgais vēsturiskais mantojums? Kā var cīnīties dziedot? Ko neparastu mēs ēdam? Vai mūs vieno ar alkoholu saistītas problēmas? – Šīs ir dažas no tēmām, ko atklāj izstāde.
Izstāde paredzēta ceļošanai, tādēļ izstādes stendu pamatā ir viegli un ērti saliekami kubi, ko izgatavoja Latvijas kartona mēbeļu ražotājs Foldlife. Izstādi muzejs bez maksas piedāvās Latvijas skolām, muzejiem, bibliotēkām un kultūras centriem. Ceļojumu pa Latviju izstāde uzsāks 16. aprīlī Rīgas Juglas vidusskolā.
Atklāšanas sarīkojumā Okupācijas muzejā aicinām piedalīties jauniešus, pedagogus, muzeju, bibliotēku, mediju pārstāvjus un citus interesentus. Izstādi atklās tās kuratore vēsturniece Ieva Gundare.
Izstāde tapa 2013. gadā Latvijas Okupācijas muzejam sadarbojoties ar Igaunijas nevalstisko organizāciju „Unitas Foundation” projektā „Different Nations Shared Experiences”. Satura izstrādē piedalījās vēsturnieki un dažādu jomu eksperti no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas.