Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

Aicinām skolēnus piedalīties nodarbībās par 1991. gada barikādēm

18.01.2013.

Muzeja Izglītības nodaļa ir izstrādājusi jaunu nodarbību skolēniem „Barikādes. 1991. gada 20. janvāris”. Tajā jauniešus iepazīstina ar Atmodas laika notikumiem muzeja pagaidu ekspozīcijā, gan arī ārpus muzeja barikāžu laika notikumu vietās.

Ēkā, kas šobrīd ir Okupācijas muzeja pagaidu mājvieta,  1991. gadā atradās Baltijas transporta prokuratūras Rīgas transporta prokuratūra. 20. janvārī padomju OMON kaujinieki uzbruka Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijai, kas atradās blakus ēkā.  Par toreizējo apšaudi liecina ložu atstātās pēdas ēkas sienā. Apšaudes rezultātā dzīvību zaudēja vairāki cilvēki – E. Riekstiņš, V. Gomonovičs, S. Konoņenko, kino operatori A. Slapiņš un G. Zvaigzne (ievainots, miris 5. februārī). Šo cilvēku un notikumu piemiņai Bastejkalnā izvietoti piemiņas akmeņi.

Ir pagājuši mazliet vairāk nekā 20 gadi, tā ir salīdzinoši nesena vēsture, kurā līdzdarbojušies arī šodienas jauniešu tuvinieki un novadnieki. Aizstāvot Latvijas neatkarību, cilvēki nedalījās pēc tautības, dzīves vietas vai vēl pēc kādām citām atšķirībām. Viņus vienoja brīvības un neatkarības ideja.

Nodarbība paredzēta 9. – 12. klašu skolēniem. Ikviens Latvijas skolēns tajās var piedalīties bez maksas, turklāt muzeja Skolu atbalsta programma paredz iespēju daļēji segt transporta izdevumus attālākos Latvijas novados dzīvojošajiem skolēniem.

Citas aktualitātes

29.03.2023.

Ir iznācis Latvijas Okupācijas muzeja 57. apkārtraksts

25. marta deportācijas piemiņas diena

25.03.2023.

"Aizvestie. Neaizmirstie" 1949.gada 25.marta deportāciju piemiņas diena

25.03.2023.

Marta mēneša priekšmets.

Kolokvijs

23.03.2023.

Vēstures pētnieku kolokvijs „Latvijas tauta Otrajā pasaules karā“

21.03.2023.

Liepājā aizvadīti skolotāju profesionālās kompetences pilnveides kursi “PRETOŠANĀS”