Pieteikšanās noslēgusies! Aicinām pieteikties nodarbībai “Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”

02.01.2023.

Paldies par lielo interesi! Uz šo mirkli pieteikšanās ir noslēgusies, bet aicinām sazināties par citiem pieejamiem laikiem, rakstot uz e-pastu: ip@okupacijasmuzejs.lv

Janvāris ir ne tikai jauna gada pirmais mēnesis, bet arī laiks, kad pieminam 1991. gada notikumus, tāpēc piedāvājam nodarbību „Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”.
Nodarbībā skolēni uzzinās par Barikāžu laika notikumiem no janvāra līdz 21. augustam, kad Latvijas tauta aizstāvēja savu valsti un ieguva pilnīgu neatkarību. Skolēni uzzinās par notikumiem pēc 1990. gada 4. maija, kad darbojas spēki, kas ir pret Latvijas neatkarību un par cilvēku drosmi stāties pretī militāram spēkam un vardarbībai. Diemžēl tas prasīja arī cilvēku dzīvības.
Nodarbības laikā mēģināsim rast atbildes uz jautājumiem:

• Kas ir pārejas laiks no juridiskās Latvijas neatkarības līdz faktiskajai? Kā notikumi Lietuvā ietekmēja notikumus Latvijā?
  • Kādā veidā, kur un kāpēc tika veidotas barikādes?
  • Vai ar nevardarbīgu pretošanos var apturēt tankus un omoniešus?
  • Kas deva drosmi cilvēkiem un kāda bija viņu motivācija?

Nodarbības vadītāji diskutēs ar skolēniem par vērtībām, par drosmi,  par Latviju pirms vairāk nekā 30 gadiem un tagad, jo nodarbības tēma nav tikai vēsture - kopā mēģināsim izprast tautas vienotības spēku un brīvas un neatkarīgas valsts vērtību.
Skolotāj, lai nodarbība izdotos pēc iespējas labāka, aicinām Jūs mudināt skolēnus pirms nodarbības parunāt savā ģimenē, skolā un tuvākajā apkārtnē ar cilvēkiem, kuri ir piedalījušies Barikāžu notikumos, izzināt viņu pieredzi un sajūtas tajā laikā. Var izmantot arī šo aptaujas anketu: https://ej.uz/MDbarikades. Tāpat aicinām Jūs klasē runāt par šiem notikumiem novada/ pilsētas/ pagasta kontekstā! Tas noteikti palīdzēs skolēniem, mums un Jums!
Nodarbībā izmantoti muzeja krājuma un citi materiāli - video, dokumenti un fotogrāfijas.
Mērķauditorija: 9 . - 12. klašu skolēni, nodarbības ilgums 60 min.
Nodarbību vadīs muzeja gidi tiešsaistes platformā Zoom no 9. līdz 27. janvārim un izbraukumā Rīgas skolās 12., 13., 19., 20. un 27. janvārī.
Pieteikšanās tiešsaistes nodarbībām līdz 6. janvārim (plkst. 13:00): https://forms.gle/fH9dBr8uWiMTtCht9
Rīgas skolām pieteikšanās izbraukuma nodarbībām, rakstot e-pastu uz ip@okupacijasmuzejs.lv, norādot vēlamo datumu, laiku, klasi un skolēnu skaitu.

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

08.04.2024.

Aicinām darbā Komunikācijas speciālistu darbam ar līdzekļu piesaisti