Aicinājums kultūras ministrei

20.06.2024.

20. jūnijā Latvijas Republikas Saeima balsojumā Latvijas Republikas kultūras ministres amatā apstiprināja Agnesi Lāci.

Latvijas Okupācijas muzeja direktore Solvita Vība ir nosūtījusi aicinājumu kultūras ministrei apmeklēt Muzeja ekspozīciju “Latvija Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas okupācijas varā 1939–1991”.

Latvijas Okupācijas muzejs jau vairāk kā 30 gadus vēsta par divu okupāciju varu — Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas – noziegumiem pret Latvijas valsti, zemi un tautu. Muzeja stāsts ir par nepakļaušanos okupāciju varām un varonību, par izturību un garīgo spēku, kas ļāva Latvijas tautai atjaunot savu valsti un ievest to atkal Eiropas un pasaules valstu saimē.

Tikšanās ar kultūras ministri klātienē dos iespēju pārrunāt jautājumus, kas skar mūsu tautas vēsturisko pieredzi divu okupāciju varu apstākļos, latviešu valodas lomu Latvijas valsts identitātes saglabāšanā, kā arī okupācijas seku pārvarēšanas procesu Latvijā. Aktualizējams būs arī jautājums par Muzeja ekspozīcijas un darbības attīstību bijušajā VDK ēkā Brīvības ielā 61, t.s. Stūra mājā.

Latvijas Okupācijas muzejs ir pārliecināts, ka Latvijas Republikas Satversmes vērtībās balstīts Latvijas valsts vēstures stāsts ir pamats sabiedrības saliedēšanai un valsts drošībai nākotnē, tāpēc jo īpaši svarīgi to ir pārrunāt ar  šīs jomas valsts politikas veidotāju un virzītāju - kultūras ministri, uzsākot pildīt amata pienākumus.

Tiešsaistes nodarbība “Aizliegtais 18. novembris”