Baltkrievu vēsturnieku Dr. hist. Maksima Karaļova un Dr. hist. Andreja Gerberga grāmatas “"Latyshskaia operatsiia v BSSR" prezentācija

06.02.2023.

Latvijas Okupācijas muzejā norisinājās baltkrievu vēsturnieku Dr. hist. Maksima Karaļova un Dr. hist. Andreja Gerberga grāmatas "Latyshskaia operatsiia v BSSR" prezentācija

Latvijā LU Akadēmiskajā apgādā izdotā divu Baltkrievijas vēsturnieku, Vitebskas Medicīnas universitātes Sociālo un humanitāro zinātņu katedras pasniedzēju Maksima Koroļova un Andreja Gerberga sagatavotā apjomīgā grāmata vēstī par Baltkrievijas latviešiem un ievērojamas viņu daļas fizisku iznīcināšanu Padomju Savienībā realizētā masu terora laikā 1937.–1938. gadā.

Autora darbu atzinīgi novērtēja gan atbalstītāji, gan Latvijas iedzīvotāji, kas sekojot līdzi Dr. Karaļova darbam atrada savus radus, kuri bija pazuduši.

Kā minēja LU vēstures un filozofijas fakultātes profesors, Dr.hist. : "Tā nav tikai vienas valsts vēsture, tā ir mūsu kopīga vēsture, kas ir jāpēta.".

Muzeja direktore Solvita Vība atklāj grāmatas prezentāciju

LU vēstures un filozofijas fakultātes profesors, Dr.hist. Ēriks Jēkabsons

Nacionālā vēstures muzeja direktora vietnieks zinātniskajā darbā, Dr.hist. Toms Ķikuts

23.04.2024.