30 gadi kopš Krievijas karaspēka izvešanas no Latvijas

30.08.2024.

1994. gada 31. augustā tika pabeigta Krievijas Federācijas karaspēka izvešana no Latvijas. Militāro spēku izvešana ar Augstākās Padomes lēmumu tika prasīta jau trīs gadus iepriekš — tūlīt pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas, bet sarunas šajā jautājumā starp Latviju un Krieviju turpinājās ilgāk par diviem gadiem, palīdzībā iesaistoties arī Latvijas sabiedrotajiem Rietumos.

Attēli no Latvijas Okupācijas muzeja krājuma.

Krievijas Federācijas armijas izvešana no karabāzēm Rīgā. 1994.gads. Fotogrāfijā redzams Ilgonis Upmalis (no labās) – Krievijas Federācijas jurisdikcijā esošo bruņoto spēku izvešanas kontroles biroja vadītājs (1992–1995) –, uzraugot militārās tehnikas izvešanas procesu.

Tā sauktā "Zvaigznīte" Krievijas Federācijas armijas 16 metru diametra lokatora antena Ventspils rajona Ancē 1994.gadā.

Kodollādiņu nesējraķetes Krievijas armijas daļā Tukumā, 1994. gada septembrī.

Krievijas Federācijas armijas Tukuma kodolieroču noliktavas teritorija 1994. gadā. Attēlā fokuss uz tekstu krievu valodā "Безаварийная работа на технике дело государственной важности" ("Bez–avāriju darbs ar valsts nozīmes tehniku").

18.09.2024.

Muzeja ekspozīciju apskata Apvienotās Karalistes parlamenta pārstāvji

16.09.2024.

Atskats Muzeja grāmatas prezentācijā