26. novembrī aicinām pieminēt golodomora upurus

24.11.2022.

Sestdien, 26.novembrī plkst. 15.30 pie Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla “Vēstures taktīla” (blakus Latvijas Okupācijas muzejam) notiks pasākums veltīts golodomora upuru atceres 90. gadskārtai.

Pasākuma dalībniekus pie memoriāla uzrunās Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, Latvijas Okupācijas muzeja direktore Solvita Vība, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola, ukraiņu priesteris Romāns Sapužaks un Ukrainas atbalsta biedrības vadītāja Tatjana Lazda.

Pasākuma dalībnieki tiks aicināti nolikt ziedus un aizdegt sveces, lai pieminētu bojāgājušos.

Pirms pasākuma visi ir aicināti 14.00 uz ekumēnisko dievkalpojumu Rīgas Svētā Pētera baznīcā un 15.00 uz gājienu no Svētās Pētera baznīcas uz memoriālu pie Latvijas Okupacijas muzeja.

Golodomora piemiņas diena tiek atzīmēta starptautiski katru gadu novembra ceturtajā sestdienā, pieminot 1932.-1933. gadā padomju varas mākslīgi uzturēto badu, kas nomērdēja miljoniem Ukrainas iedzīvotāju.

Piemiņas pasākumu pie memoriāla rīko Latvijas ukraiņu kongress sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju un Ukrainas vēstniecību Latvijā.

02.04.2024.

Darba laiks svētkos

28.03.2024.

Kaspara Pūces grāmatas "Spītnieks no Gaiziņa pakājes" atklāšana