25.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā varoņu un cīnītāju pret totalitārismu piemiņas diena

25.05.2022.

25.maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā varoņu un cīnītāju pret totalitārismu piemiņas diena.

25.maijs ir poļu armijas kavalērijas rotmistra (kapteiņa) Vitolda Pilecka (Witold Pilecki) [1901-1948] nāvessoda izpildīšanas gadadiena. Viņš brīvprātīgi devās uz nacistiskās Vācijas izveidoto koncentrācijas nometni Aušvicā Otrā pasaules kara laikā, lai organizētu pretošanās kustību un vāktu informāciju par masu slepkavībām. Tieši Vitolda Pilecka ziņojums ir pirmais par noziegumiem pret cilvēci par Aušvices koncentrācijas nometnē.

Pēc izkļūšanas no Aušvicas, Vitolds Pileckis nacistiskās Vācijas okupētajā teritorijā organizēja slepeno poļu pagrīdi un iesaistījās "Armia Krajova" rindās, cīnoties arī pret padomju okupāciju. Padomju vara viņam piesprieda nāvessodu, ko izpildīja 1948.gada 25.maijā. Viņa apbedījuma vieta joprojām nav zināma.

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

08.04.2024.

Aicinām darbā Komunikācijas speciālistu darbam ar līdzekļu piesaisti