17. martā tika atzīmēta Nacionālās pretošanās kustības piemiņas diena

17.03.2024.

Svētdien, 17. martā Baumaņa skvērā pie Gunāra Astras pieminekļa tika atzīmēta Nacionālās pretošanās kustības piemiņas diena.

Pasākumā klātesošos uzrunāja Latvijas Okupācijas muzeja direktore Solvita Vība un Publiskās vēstures nodaļas vadītājs Dr. hist. Gints Apals, kā arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

2022. gadā Saeima pasludināja 17. martu par Nacionālās pretošanās kustības piemiņas dienu, saistot to ar Latvijas Centrālās padomes Memoranda parakstīšanu 1944. gadā un Īles nacionālo partizānu pēdējās kaujas datumu 1949. gadā.

Šogad Rīgā 17. marta atceres pasākums tika noturēts pie Gunāra Astras pieminekļa, atgādinot par pretošanās kustības cīnītājiem 20. gadsimta 80. gados un G.Astras pēdējo vārdu padomju tiesas zālē 1983. gada 15. decembrī. Šo runu G.Astra noslēdza ar pravietisku apgalvojumu: “Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod man spēku šeit stāvēt un elpot. Mūsu tauta ir daudz cietusi un tādēļ iemācījusies un pārcietīs arī šo tumšo laiku.”

Ticība Latvijas brīvībai un atdzimšanai vienoja desmitiem tūkstošu pretošanās kustības cīnītāju, no kuriem daļa joprojām ir mūsu vidū. 17. martā arī Latvijas Okupācijas muzejs godināja viņu nesalaužamo garu.

Foto Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā