16. marts - latviešu leģionāru piemiņas diena

15.03.2016.

Latviešu karavīri Nacistiskās Vācijas armijā. Virtuālais muzejs "Latvijas okupācija"

2012. gada 15. martā Saeimā notika konference "Līdzīga Latvijas vēstures izpratne – kopīgai nākotnei. 16. marts – latviešu karavīru piemiņas diena", kuras mērķis bija veidot vienotāku Latvijas vēstures izpratni gan Latvijā, gan ārvalstīs. Referāti:

„Otrais pasaules karš Latvijas sabiedrības sociālajā atmiņā un mūsdienu politikā” - Uldis Neiburgs
„Latviešu leģionāru cīņas mērķi. Ieceres un to īstenošana” - Ritvars Jansons
„Latviešu karavīri vai latviešu leģions? Latvieši Vācijas reiha karaspēkā un policijā" - Kārlis Kangeris
„Otrā pasaules kara notikumu izmantošana mūsdienu politikā un propagandā" - Ainārs Lerhis

Vai 16. marts jāizdzēš no atmiņas un jāsvin nākamā diena? Saruna ar vēsturnieku, Latvijas Okupācijas muzeja Publiskās vēstures nodaļas vadītāju Uldi Neiburgu "Latvijas Avīzē"

Vēstures mazās bibliotēkas atbalsta fonda vēsturnieku skaidrojums:
Informatīvais materiāls par 16. martu (LV)
Informatīvais materiāls par 16. martu (EN)
Informatīvais materiāls par 16. martu (RU)

01.05.2024.

Aicinām darbā Digitālā mārketinga speciālistu

30.04.2024.

KAS TAD BIJA? Padomju valsts drošības iestāžu darbība okupētajā Latvijā

23.04.2024.

Stūra mājā skatāma laikmetīgās fotogrāfijas izstāde par tēmu "Valoda"