Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Aktualitātes

13. februāris - Radio diena

13.02.2024.

Lai atgādinātu sabiedrībai par radio lomu informācijas pieejamības nodrošināšanā, 13. februārī atzīmē Pasaules radio dienu Radio dienas atzīmēšanu rosināja UNESCO dalībvalstis.
 
UNESCO uzsver, ka profesionāls radio ir tāds, kurš spēj mazināt konfliktus un spriedzi, pievēršoties miera atjaunošanas sarunām. Spriedzes situācijās profesionāli un neatkarīgi radio ziņojumi nodrošina pamatu ilgtspējīgai demokrātijai, informējot iedzīvotājus, skaidrojot notiekošo un veicinot dialogu sabiedrībā.
 
Par savas pretošanās akcijas simbolu — Padomu Savienības ruporu, Rīgas radio torni —, izvēlējās arī latviešu nacionālās pretošanās kustības dalībnieks Bruno Javoišs. Tolaik 22 gadus vecais students 1963. gadā radiotornī tieši pretim Rīgas pilsētas Galvenajai milicijas pārvaldei uzvilka sarkanbaltsarkano karogu, Padomju Savienības okupācijas sargiem liekot manīt, ka atmiņas par neatkarīgo Latviju un latviskumu nav izdzēstas.
Latvijas Okupācijas muzejs torņa vietā, Radio ielā 1A, ir iecerējis šim simboliskajam aktam un nacionālās pretošanās dalībniekiem par godu uzcelt pieminekli un arvien pieņem ziedojumus tā būvniecībai.
 

Attēlā: Bruno Javoišs, Autors: Māris Puķītis

Other Posts

11.04.2024.

Seminārs un diskusija “Latvijas zemniecība un valstiskuma veidošanās”.

10.04.2024.

Stūra mājā atklās pretošanās kustības “Nacionālā sardze” vadītājam Jūlijam Bračam veltītu izstādi

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

08.04.2024.

Aicinām darbā Komunikācijas speciālistu darbam ar līdzekļu piesaisti

05.04.2024.

Muzejs saņem Džona H. Livena grāmatu dāvinājumu