12. jūlijā notiks Pētera Kalniņa lekcija “ASV kā drošs patvērums divkārtēja trimdinieka acīm”

04.07.2022.

Latvijas Okupācijas muzejs 12. jūlijā, 16.00 aicina uz Pētera Kalniņa lekciju “ASV kā drošs patvērums divkārtēja trimdinieka acīm.”

Pētnieka Pētera Kalniņa lekcija ir daļa no pasākumu sērijas, kas veltīta muzejā apskatāmās izstādes "ASV - drošs patvērums laikā, kad dzimtene okupēta 1940-1991" atklāšanai, un ir veltīta trimdinieka Jēkaba Kaniņa dzīvesstāstam.

Divkārtējais trimdinieks, Liepājas advokāts un sociāldemokrāts Jēkabs Kalniņš, trimdas preses rakstos un memuāros aprakstīja savu pieredzi ar amerikāņiem okupētajā Vācijā un Amerikā, kur viņš patvērās pēc 1905. gada revolūcijas. Kalniņam bija neparasts skatupunkts un dzīves gājums. Viņš ne tikai jau labi pazina ASV tad, kad kara laikā aizbēga uz Vāciju, bet cieši sadarbojās arī ar cilvēkiem no dažādiem Latvijas sabiedrības lokiem. Kā advokāts viņš aizstāvēja gan Imantu Sudmali Liepājā, gan Oskaru Dankeru Nirnbergā.

Pasākums norisināsies atjaunotajā Latvijas Okupācijas muzeja ēkā, Latviešu strēlnieku laukumā 1.
Dalība pasākumā ir bez maksas.

Izstāde "ASV - drošs patvērums laikā, kad dzimtene okupēta 1940-1991" Muzejā ir apskatāma līdz 2022. gada 30. septembrim.

09.04.2024.

Naujenes pamatskolas skolēni virtuālā ekskursijā Latvijas Okupācijas muzejā

08.04.2024.

Aicinām darbā Komunikācijas speciālistu darbam ar līdzekļu piesaisti