Sabiedrības izpratni veicinošas aktivitātes par Latvijas vēstures notikumiem Informācija par septembra un oktobra aktivitātēm

18.10.2022.

Izpildot Latvijas Okupācijas muzeja biedrība (LOMB) un Kultūras ministrijas līdzdarbības līgumu, 2022. gada septembrī un oktobrī Latvijas Okupācijas muzejs (LOM) sadarbībā ar Radio NABA turpināja raidījumu ciklu “Kas tad bija”.

Cikla nolūks ir veicināt vienotu sociālo atmiņu un izpratni par Latvijas vēstures notikumiem, kā arī efektīvi un preventīvi novērst dezinformācijas izplatību. Pārraides skatāmas arī video formātā.

Raidieraksta tapšanu finansiāli atbalsta Kultūras ministrija. Par saturu atbild LOMB. Sniegtie argumenti balstīti pārbaudāmos faktos.

2022. gada 27. septembrī un 4. oktobrī ēterā izskanēja cikla otrais raidījums – LOM vēsturnieku Dr. hist. Aināra Lerha un Dr. hist. Kārļa Dambīša saruna par 1939. gada 5. oktobra Savstarpējās palīdzības pakta starp Latviju un PSRS (bāzu līguma) nozīmi Latvijas vēsturē. Raidierakstā raksturota minētā līguma saikne ar Molotova - Ribentropa paktu, uzsverot starptautiskos un militāros aspektus. Vēsturnieki analizē bāzu līguma radītās sekas Latvijas drošībai un aizsardzībai, kā arī tā ietekmi uz Latvijas starptautiskā stāvokļa izmaiņām. Klausītāju uzmanība tiek pievērsta pakta vērtējumam tā noslēgšanas laikā un mūsdienās.

Raidījuma ieraksti pieejami:

Latvijas Radio, Radio NABA audio arhīvs
LSM Vēstures atspoguļojuma ieraksts

Informācija par jūlija un augusta aktivitātēm:

Atskaite par jūliju un augustu