VARAM izsniedz būvatļauju Nākotnes nama būvniecībai

12.05.2017.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izvērtējusi VAS “Valsts nekustamie īpašumi” iesniegtos dokumentus - būvniecības ieceres iesniegumu un to pavadošos dokumentus atbilstoši pašreiz spēkā esošo normatīvo aktu prasībām un pieņēmusi lēmumu izsniegt būvatļauju Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecībai. Būvatļauja izsniegta piektdien, 2017.gada 12.maijā.

Jāatgādina, ka VAS “Valsts nekustamie īpašumi” sākotnēji iesniegtajos dokumentos tika konstatētas nepilnības. Tāpēc VARAM lūdza VAS “Valsts nekustamie īpašumi” iesniegt būvniecības ieceres iesniegumu un to pavadošos dokumentus atbilstoši pašreiz spēkā esošo normatīvo aktu prasībām līdz 2017.gada 3.aprīlim, pēc VAS “Valsts nekustamie īpašumi” lūguma pagarinot šo termiņu līdz 7.aprīlim un precizēto ieceres iesniegumu iesniedza 2017. gada 18. aprīlī, kas ir reģistrēts Būvniecības informācijas sistēmā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzsver: “Esmu personīgi iesaistījies šī jautājuma risināšanā, un varu apgalvot - esam  izdarījuši visu, lai Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecība tiktu sākta nekavējoties! Šī memoriāla, kas ir nacionālo interešu objekts un kas vienlaikus ir gan muzejs, gan arī represēto piemiņas vieta, būvniecība ir jāpabeidz līdz Latvijas simtgadei. Aicinu visus projektā iesaistītos operatīvi un ar lielu atbildību sākt tā realizāciju.  Muzejs un piemiņas memoriāls ir latviešu tautai ļoti nozīmīgi projekti, jebkāda kavēšanās ar darbu sākšanu ir nepieļaujama un necienīga pret mūsu tautas vēsturi un cilvēkiem.

VARAM saskaņā ar Latvijas Okupācijas muzeja likumu pilda būvvaldes un neīsteno Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecības projektu.

Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.67026533