Valmieras skolēni Okupācijas muzejā svinēs LR Neatkarības atjaunošanas dienu

28.04.2014.

Valsts svētku svinēšana muzejā kopā ar skolēniem ir kļuvusi par tradīciju. Jau vairākus gadus Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa valsts svētku priekšvakarā aicina skolēnus uz īpaši sagatavotu nodarbību. Tāpat sadarbībā ar „4. maija Deklarācijas klubu” tiek rīkotas izbraukuma nodarbības skolās par Latvijas Republikas dibināšanu un neatkarības atjaunošanu.

Vai brīvība ir vērtība un kādēļ bija būtiski cīnīties par Latvijas neatkarību? Šie un citi jautājumi izskan jauniešu sarunās ar bijušajiem Augstākās padomes deputātiem, kas balsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu 1990. gada 4. maijā. Skolēniem tā ir lieliska pieredze klātienē pārrunāt Latvijas neatkarības atjaunošanas norisi ar cilvēkiem, kuri bijuši ne tikai aculiecinieki, bet arī paši aktīvi tajos piedalījušies. Skolēniem tas palīdz izprast un no cita skatupunkta palūkoties uz mācību stundās iepazītajiem vēstures notikumiem. Turklāt tā ir iespēja cilvēkiem, kuri stāvējuši klāt pie Latvijas neatkarības atgūšanas, tikties ar paaudzi, kas būs nākotnes politikas veidotāji.

Šogad, 30. aprīlī valsts svētkus muzejā atzīmēs Valmieras pilsētas un novada jaunie novadpētnieki un viņu skolotāja Ineta Amoliņa. Muzeja ekspozīcijā skolēni iepazīsies ar Latvijas vēstures notikumiem no Valsts dibināšanas laika līdz neatkarības zaudēšanai un okupācijām. Pēc tam jaunieši tiksies ar „4. maija Deklarācijas kluba” pārstāvjiem – Veltu Čebotarenoku, Juri Karlsonu, Pēteri Simsonu, Intu Cālīti, Jāni Vaivadu un Aleksandru Kiršteinu, lai uzzinātu viņu stāstus par neatkarības atjaunošanas laiku.