Valdība piešķir naudu Nākotnes Nama celtniecībai

12.08.2014.

Latvijas valdība 12. augustā izskatīja un atbalstīja lēmumu par finansējuma piešķiršanu Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa Latviešu strēlnieku laukumā izveidei, respektīvi, piešķīra līdzekļus Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekostrukcijai. Valdība noteica, ka Nākontes Nama celtniecība jāpabeidz līdz 2016. gada 1. oktobrim.

Ziņu portāls Delfi otrdien par to rakstīja: „Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecībai Latviešu strēlnieku laukumā valdība otrdien, 12.augustā, piešķīrusi 7,4 miljonus eiro. Būvniecības pirmā kārtas - Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcija un tā piebūves (Nākotnes nams) - celtniecība jāpabeidz līdz 2016. gada 1. oktobrim. Savukārt kompleksa otrā kārtas - Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla Latviešu strēlnieku laukumā - būvniecība jāpabeidz līdz 2017. gada 1. jūlijam, lēmusi valdība."

Otrdienas pēcpusdienā, kad labā ziņa jau bija izskanējusi, muzejā notika Nākones Nama (NN) celtniecībā iesaistīto pušu tiksanās. Okupācijas muzeja biedrības priekšsēdis, valdes locekļi, direktors un atbildīgie darbinieki tikās ar Valsts Akciju sabiedrības Valsts Nekustamie īpašumi (VNĪ)  Valdes priekšsēdi Mārtiņu Tolu, Valdes locekli Andreju Milzarāju, Būvniecības procedūru projektu vadītāju Aivaru Mirkši, Finanšu ministrijas Administrācijas vadītāju Ievu Braunfeldi un Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Muzeju nodaļas vadītāju Jāni Garjāni. Dalībinieki iepazinās un norunāja, ka regulāri tikies NN  celtniecības procesu apspriešanai un veicināšanai. Pašlaik tiek izstrādāts NN tehniskais projekts. Novembrī sāksies būvdarbu iepirkuma procedūras sagatavošana. VNĪ optimistiskais scenārijs sola, ka NN celtniecība varētu sākties 2015. gada jūnijā un beigties 2016. gada jūnijā.

Otrdien vēl nebija pieejams MK lēmuma protokols, bet dokumetu projekti lasāmi: