Uz Muzeju ar Skolu atbalsta programmu!

28.05.2024.

“Man Latvijas karogs nozīmē to, ka esam brīvi. Redzot karogu, es jūtos brīva, jūtos laimīga. Karogs ir daļa no manis, un es esmu daļa no tā” – tā darba lapā uz jautājumu: “Ko Tev un Tavai ģimenei nozīmē Latvijas karogs?” nodarbībā “Karoga stāsts” atbild skolniece Kate. Viņa ar saviem klases biedriem atbrauca uz Muzeju, izmantojot SAP jeb Skolu atbalsta programmu.

Skolu atbalsta programma Muzejā pastāv jau daudzus gadus, un tā ir iespējama, pateicoties ziedotājiem. Esam pateicīgi, ka ir cilvēki, kas ziedo līdzekļus tieši šim mērķim, palīdzot skolēniem no ikvienas Latvijas skolas atbraukt uz Rīgu, uz Muzeju un piedalīties nodarbībās.

Sirsnīgu paldies sakām šī gada SAP ziedotājiem - Daugavas Vanagu Sidnejas nodaļai un Inārai Sīkajai, kas aicināja tautiešus un organizācijas ziedot un aprīlī nosūtīja Muzejam 2000 eiro (AU $ 3100) lielu ziedojumu. Maija vidū Muzejā viesojās  ģimene no Vašingtonas, kas jau iepriekš ir ziedojusi Muzejam un jaunajai ekspozīcijai. Tagad, vēloties saglabāt anonimitāti, 1000 dolārus viņi ziedoja skolēnu ceļa naudai.

2023./ 2024. mācību gadā vairāk nekā 700 skolēniem no 21 skolas bija iespēja izmantot SAP līdzekļus, lai atbrauktu uz Muzeju. Nobraukti vairāk nekā 7000 kilometri, vidēji uz skolēnu izlietojot 8 eiro.

Izglītības nodaļa Muzeja ekspozīcijā piedāvā vairākas nodarbības, un  skolēniem ir iespēja apmeklēt tās, izmantojot Skolu atbalsta programmas līdzekļus daļējai ceļa naudas atmaksai ceļam uz Rīgu.

Aicinām palīdzēt Latvijas skolēniem nokļūt Muzejā, ziedojot Skolu atbalsta programmai: https://okupacijasmuzejs.lv/lv/ziedot-muzejam#donate