Turpinās pieminekļa "Svešo varai spītējot" ziedojumu akcija

08.11.2023.

5. decembrī būs pagājuši sešdesmit gadi kopš latviešu jaunietis Bruno Javoišs uzvilka Latvijas karogu Rīgas radiotornī pašā pilsētas centrā blakus galvenajai milicijas pārvaldei.

Lai godinātu šo notikumu un visu pretošanās kustības dalībniekus, Latvijas Okupācijas muzejs šī gada sākumā ir uzsācis ziedojumu vākšanu pieminekļa “Svešo varai spītējot” izveidei un teritorijas labiekārtošanai Radio ielā 1a, Rīgā.

Iecerēts, ka tēlnieka Kristapa Gulbja veidotais piemineklis stilizēta Latvijas karoga veidā ar devīzi “Svešo varai spītējot” sliesies vietā, kur reiz atradās 76 metrus augstais Rīgas radiotornis.

Šobrīd notiek pieminekļa projekta saskaņošana visās nepieciešamajās institūcijās, saņemts Rīgas domes atbalsts teritorijas labiekārtošanai un notiek plānošanas darbs.

Pateicoties ziedotājiem, ir saņemti jau 7000 EUR pieminekļa būvniecībai, kopējā nepieciešamā summa ir 100 000 EUR.

Par iespējām veikt ziedojumu lasīt var vairāk mājas lapā okupacijasmuzejs.lv sadaļā "Ziedot". Ziedojot lūgums pievienot norādi "Piemineklim".

Šobrīd, patriotiskajā laikā Latvijas Okupācijas muzejs aicina atcerēties pretošanās kustības varoņus un atgādina par iespēju ziedot pieminekļa izveidei.

Paldies visiem, kas līdz šim jau atbalstījuši ieceri!