Tiešsaistes nodarbība “Aizliegtais 18. novembris”

Valsts svētku mēnesī Muzeja Izglītības nodaļa piedāvā tiešsaistes nodarbību Aizliegtais 18. novembris.

Vēsture ir diezgan nežēlīga, un tas, ka mēs dzīvojam neatkarīgā valstī, ir ļoti jānovērtē.
Ieguvu lepnuma sajūtu. Ļoti novērtēju jauniešu patriotismu, un,  ja būtu iespējams, vēlētos pateikt lielu paldies!
Tās ir skolēnu atziņas pēc pagājušā gada novembrī notikušajām nodarbībām.

Mūsdienu jauniešiem 18. novembris nereti saistās ar brīvdienu, svētkiem, svecītēm, salūtu, karogiem, taču padomju okupācijas gados totalitāra režīma apstākļos šo datumu, Latvijas Republikas simboliku, ievērojamas personības un kultūras sasniegumus bija aizliegts godināt un pieminēt, informācija par tiem bija sagrozīta vai pat slēpta. Šobrīd tepat blakus par savas valsts brīvību cīnās ukraiņi, tostarp jaunieši.

Nodarbībā skolēni uzzinās, kā Latvijas neatkarības laika brīvību nomainīja padomju okupācija, noskaidros, kas ir totalitāra valsts un kā tā ietekmēja cilvēku dzīvi.
Nodarbības vadītāji diskutēs ar skolēniem par vērtībām, par drosmi un bailēm, par meliem un patiesību, par LATVIJU toreiz un tagad, jo nodarbības tēma nav tikai vēsture - kopā mēģināsim saprast, ko mūsdienu jaunietim nozīmē Latvijas brīvība un simboli.

Mērķauditorija: 9. -12. klašu skolēni, nodarbības ilgums 50 – 60 min.
Laiks: 4. – 22. novembris.
Nodarbību vadīs muzeja gidi tiešsaistes platformā Zoom

Pieteikšanās ir noslēgusies. Sasniegts maksimālais dalībnieku skaits.

Pasākums "Bēgšanai no Baltijas – 80. Sieviešu un bērnu pieredze, atstājot Latviju."