Tiešsaistē būs skatāma Muzeja lekcija “Izdzīvot Ziemassvētkus”

04.12.2023.

Sagaidot Ziemassvētkus, Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa ikvienam interesantam piedāvā iespēju tiešsaistes lekcijā uzzināt, ko nozīmē “Izdzīvot Ziemassvētkus”. Lekcija būs skatāma piektdien, 8. decembrī plkst. 15.00 Zoom platformā.

Lekcijā būs iespēja uzzināt, kas ir Ziemassvētki, un kā tos svinēja Latvijas neatkarības laikā, kā padomju ideoloģijas ietekmē mainījās svētku tradīcijas un to nozīme. Varēs uzzināt, kā cilvēki izsūtījumā un apcietinājumā prata radīt sev Ziemassvētkus ar eglīti, kas atsūtīta no Latvijas vai izgatavota no slotas zariem, ar pieticīgu maltīti, ar klusi dziedātu dziesmu. Muzeja krājuma materiāli – videoliecību fragmenti un pašgatavotas Ziemassvētku kartītes sniegs liecības par cilvēku spēku un izturību, par spēju pretoties padomju režīma varai un ideoloģijai, par prasmi izdzīvot un svinēt svētkus. Ziemassvētkus.

Nodarbībā izmantoti Muzeja krājuma materiāli, kā arī materiāli no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Valsts arhīva.

Dalība bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās.

Nodarbība tapusi ar Rīgas domes atbalstu.

Zoom saite: https://us06web.zoom.us/j/83123391190?pwd=Chj4H1BoULtOslnLdXvuIGXYnAmQuc.1