Tālākizglītības kursi skolotājiem „Dzīve Latvijas PSR".

04.04.2017.

Latvijas Okupācijas muzejs rīko vēstures, sociālo zinību un politikas skolotāju tālākizglītības kursus 26. aprīlī (A 12 stundas). Dalība seminārā bez maksas. Pieteikties līdz 20. aprīlim, sūtot pieteikumu ip@omf.lv, norādot vārdu, uzvārdu, skolu, telefona nr. un e-pastu.

Semināra mērķis: palīdzēt izprast vēstures jautājumus, kas saistīti ar Latvijas atrašanos PSRS okupācijas varā 1945.-1990. gadam un tās sekām mūsdienu sabiedrībā.

Semināra laikā skolotāji iepazīsies ar muzeja sagatavoto metodisko materiālu un dokumentālajām īsfilmām „Vēlēšanas”, „Represijas”,  „Jaunatne” un “Propaganda”. Īsfilmas un metodiskais materiāls būs pieejams muzeja interneta vietnē. Semināra programma ir veidota tā, lai rosinātu skolotājus vēstures mācīšanai izmantot muzejus, izstādes un vēsturisko notikumu vietas. Mājas darbs par iegūto pieredzi, izmantojot metodisko materiālu, ir daļa no semināra programmas, lai iegūtu apliecību par 12 stundām.

Tēmas un metodes

Lektori

1.

Dzīve Latvijas PSR: ieskats metodiskajā materiālā.

Praktiska nodarbība-Iepazīstināšana ar metodisko materiālu un mācību materiāliem. Skolotāji pirms semināra iepazīsies ar daļu no metodiskā materiāla un izmēģinās to mācību stundā, lai dalītos ar savu pieredzi un ieteikumiem semināra laikā. Materiāli: www.omip.v

Danute Grīnfelde

Jeļena Smoļina

Inguna Role

2.

Jaunatne Latvijā 1945-1990. gadā: dalība sovjetizācijā, pretošanās, pielāgošanās.

Lekcija/ diskusija.

Dr.hist. Daina Bleiere

3.

Māksla no 1945. gada līdz 20. gadsimta 80. gadiem.

LNMM apmeklējums un lekcija attiecīgajā ekspozīcijas daļā.

LNMM speciālisti/ Eduards Dorofejevs

4.

Bruņotā nacionālās pretošanās kustība Latvijā 1944-1957.

Lekcija/ diskusija/ ieskats LOM ekspozīcijas daļā par nacionālajiem partizāniem.

Mag.hist. Inese Dreimane

5.

Padomju represijas. Čekas pagrabi.

Mācības notikuma vietā – Stūra mājā-LOM izstādē un pagrabos. / Pēc izvēles, paralēli ar diskusiju.

LOM gidi

6.

Amatierkino Latvijas PSR 70-80 gadi.

Diskusija par amatieru kino LPSR-kā ar neformālā kino palīdzību režisori centās netieši kritizēt padomju varu. Diskusijas dalībnieki tiks precizēti./ Pēc izvēles, paralēli ar Čekas pagrabiem.

Ingvars Leitis u.c.