Stompaku purvā uzstādīti informatīvi stendi par nacionālajiem partizāniem

28.06.2017.

29. jūnijā Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Viļakas novada pašvaldību, Viļakas Novadpētniecības muzeju un Latvijas Valsts mežiem Stompaku mežā uzstādīja divus informatīvos stendus. Pirmais stends, kas atrodas mežmalā, ir veltīts Latvijas Nacionālo Partizānu Apvienībai, tās vadītājiem un partizānu nometnei Stompaku purvā. Otrais -  dziļāk mežā, 1945. gada 2. martā Stompaku mežā notikušajai Nacionālo partizānu kara vēsturē lielākajai kaujai pret padomju okupācijas varu un tās bruņotajiem spēkiem. Informācija uz stendiemir latvešu, krievu un angļu valodā. Stendu izgatavošanu un uzstādīšanu veica SIA"Kalna nami"  no Kubulu pagasta, Balvu novadā. Stendu izveidi finansiāli atbalstīja LR Kultūras ministrija.