Prieks svinēt svētkus kopā!

02.05.2014.

Tuvojas 4. maijs - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena. 30. aprīlī muzejā sirsnīgā gaisotnē satikās Valmieras pilsētas un novada jaunie novadpētnieki un „4. maija Deklarācijas kluba” pārstāvji. Muzeja izglītības nodaļai jau vairākus gadus ir divas jaukas tradīcijas. Viena no tām – valsts svētku priekšvakarā aicināt skolēnus muzejā uz speciāli sagatavotu nodarbību. Otra - ... Tuvojas 4. maijs - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena. 30. aprīlī muzejā sirsnīgā gaisotnē satikās Valmieras pilsētas un novada jaunie novadpētnieki un „4. maija Deklarācijas kluba” pārstāvji. Muzeja izglītības nodaļai jau vairākus gadus ir divas jaukas tradīcijas. Viena no tām – valsts svētku priekšvakarā aicināt skolēnus muzejā uz speciāli sagatavotu nodarbību. Otra – laba sadarbība ar „4. maija Deklarācijas klubu”, rīkojot skolās izbraukuma nodarbības „Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana”. No 2011. gada šīs nodarbības notikušas vairāk nekā 110 Latvijas skolās un tajās piedalījušies vairāk nekā 5 000 skolēnu.

Šodien skolēni gida vadībā muzeja ekspozīcijā iepazinās ar Latvijas vēstures notikumiem no valsts dibināšanas līdz neatkarības zaudēšanai, pieskaroties arī okupācijām.

Kā jau svētku reizē skanēja emocionāli sveicieni un pateicības. Muzeja valdes priekšsēdis V. Nollendorfs aizkustināja klātesošos ar oriģinālu audioierakstu, kas tapis 1990. gada 4. maijā. Kluba prezidents J. Karlsons pateicās muzejam par iespēju kopīgiem spēkiem izglītot jauniešus. Savukārt, V. Čebutarenoka, P. Simsons un I. Cālītis dalījās iespaidos par aizvadītajām nodarbībām. Noslēgumā Izglītības nodaļas vadītāja I Role dāvināja muzeja suvenīrus kā pateicību par aktīvu darbību skolotājai I. Amoliņai, viesiem no „4. maija Deklarācijas kluba” un muzeja gidam K. Krēķim, kurš vadījis lielāko daļu no izbraukuma nodarbībām.

Latvijā ir gudri un zinātkāri jaunieši. Muzeja un kluba biedru mērķis ir turpināt veiksmīgo sadarbību jauniešu patriotiskajā audzināšanā – šādi secinājumi radās pasākuma izskaņā.

Jaukus svētkus visiem!