Pieejama jaunā redakcijā grāmata "Latvija komunistiskās Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas varā 1940–1991"

20.09.2023.

Latvijas Okupācijas muzeja trīsdesmitās gadadienas zīmē tika izdota grāmatas “Latvijas komunistiskās Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas varā 1940–1991” atkārtots un papildināts izdevums latviešu valodā Valtera Nollendorfa redakcijā.

Grāmata ir pētījumos un vēsturnieku atziņās balstīts publiski izglītojošs Latvijas okupācijas vēstures stāsts, kas saturā atbilst vēstījumam, ko apmeklētājam sniedz Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcija un tematiskās izstādēs. Tas ir stāsts par abu okupācijas varu noziegumiem pret Latvijas valsti, tautu un zemi. Grāmatā Latvijas okupācijas vēsture stāstīta hronoloģiskā kopsakarībā. To papildina ievads latviešu tautas, latviešu nācijas un Latvijas valsts veidošanās procesos un ieskats atjaunotās valsts grūtajā cīņā ar abu okupāciju atstātajām sekām.

Grāmata ir bagātīgi ilustrēta ar fotogrāfijām, muzeja krājumā glabāto laikmeta liecinieku piemiņlietu attēliem un likteņstāstiem, dokumentu faksimiliem, kartēm un uzskates materiāliem. Kopā 248 lapaspusēs iepazīstinot lasītājus ar padziļinātu Latvijas Okupācijas muzeja stāstu.

Grāmatas autors un redaktors ir ilggadīgais Latvijas Okupācijas muzeja līdzstrādnieks, emirētais profesors Valters Nollendorfs, zinātniskā redaktore Ieva Gundare ir vēstures maģistre, okupācijas vēstures materiālu autore un jaunās Muzeja ekspozīcijas pirmā kuratore, ilustrāciju redaktore Aija Ventaskraste ir vēstures maģistre, atjaunotās Muzeja ekspozīcijas kuratore. Grāmatas izdošanu un dāvināšanu Latvijas skolām nodrošinājis Jāņa Apiņa ziedojums.

Jaunāko grāmatas redakciju latviešu valodā un iepriekšējos grāmatas izdevumus vācu un krievu valodā var iegādāties Latvijas Okupācijas muzejā, Latviešu strēlnieku laukumā 1, vai pasūtīt pa pastu, rakstot Latvijas Okupācijas muzejam uz info@okupacijasmuzejs.lv , norādot vēlamo grāmatu, grāmatu skaitu, piegādes adresi.