Piedāvājam jaunu nodarbību skolēniem „Mūsu Baltijas ceļš”

12.09.2014.

Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa sagatavojusi jaunu nodarbību skolēniem, kas veltīta akcijai "Baltijas ceļš". Nodarbība sevī apvieno vēstures stundu klasiskajā izpratnē un iespēju skolēniem praktiski darboties, veidojot savu "Baltijas ceļu"

10. septembrī ap 100 Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 12. klašu skolēnu 5 grupās piedalījās jaunajā nodarbībā, ko vadīja pieredzējušie gidi Kārlis Krēķis un Edvards Peredistijs.  Skolēni un skolotāji atzinīgi novērtēja šo nodarbību.

12. klases skolēna Ričarda Štālbergsa atsauksme:

Latvijas Okupācijas muzeja veidotā tematiskā nodarbība skolēniem "Baltijas ceļam 25" ir izcila iespēja iepazīt pagātnes notikumus mūsdienu versijā. Nodarbība sevī apvieno vēstures stundu klasiskajā izpratnē un iespēju pašiem, praktiski, darboties, veidojot savu "Baltijas ceļu" ar pašu izdomātām, katra prāt svarīgām problēmām, kuras ir jāparāda sabiedrībai. Dzīvās ķēdes veidošanas mērķis ir, atspoguļot iesaistītās grupas izvirzīto problēmu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēkus no malas (vecpilsētas viesus un cilvēkus, kas dodas savās ikdienas gaitās), kuri būtu vienprātībā ar ķēdes "organizatoriem" un būtu gatavi kopīgi sadoties rokās.

Šis pasākums ir lieliska iespēja, lai uz "savas ādas" izbaudītu to kopības un pacilātības sajūtu, ko sniedz šāda dzīvās ķēdes veidošana un, lai iepazītu mūsu tautas ne tik seno, bet nozīmīgo vēsturi.

Nodarbībai var pieteikties, zvanot pa tālr. 67211030 vai rakstot uz e-pastu ip@omip.lv