Okupācijas muzeja vadība tiekas ar Nākotnes Nama tehniskajiem projektētājiem

13.03.2013.

Latvijas Okupācijas muzejs ir ieinteresēts, lai muzeja ēkas rekonstrukcijas (Nākotnes Nama) tehniskajā plānā tiktu ievēroti arhitekta Gunāra Birkerta ieskati par ēkas fasādi. Arhitekts ir vēlējies, lai Nākotnes Nama ārsienas kapara plāksnes saglabātu esošajā izskatā ar vēsturisko patinu un uzmanīgi tiktu piemeklēts materiāls ēkas baltajai piebūvei. Tās apdares bloku izkārtojumu G. Birkerts vizuāli saista ar Brīvības pieminekli un Brāļu kapiem.

13. martā notika pirmā muzeja vadības tikšanās un iepazīšanās ar Valsts akciju sabiedrības "Valsts nekustamie īpašumi" un tehniskā projekta izstrādes konkursā uzvarējušās firmas SIA „Būvprojektu Vadība” speciālistiem. Sapulcē tika pārrunātas muzeja jaunās ekspozīcijas vajadzībām nepieciešamās izmaiņas skiču projektā, kas tika izstrādāts jau 2008. gadā un atkārtoti saskaņots 2011. gadā. Rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādei būs nepieciešami astoņi mēneši. Sanāksmes dalībnieki norunāja regulāri tikties, lai projektēšana veiktos pēc iespējas raiti un visas puses būtu apmierinātas ar darba rezultātu.

Tiešsaistes nodarbība “Aizliegtais 18. novembris”