Sveiki! Mēs lietojam sīkdatnes.

Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm mūsu Privātuma politikā.

Ziedot Muzejam

Katrs ziedojums ir Muzeja darbības dzinējspēks, kas ļauj Muzejam strādāt un izglītot cilvēkus no visas pasaules.

Esam pateicīgi katram ziedotājam un aizcinām ikvienu ziedot.

Aktualitātes

Okupācijas muzejā atklās izstādi par Golodomoru Ukrainā

06.09.2013.

2013. gada 11. septembrī  Latvijas Okupācijas muzejā, Latviešu strēlnieku laukumā 1 atklāja izstādi „1932. – 1933. gada Ukrainas Golodomors – genocīds pret ukraiņu tautu”. Izstāde veltīta Golodomora upuru atceres 80. gadskārtai.

Izstāde, ko sagatavojis muzejs „Ukrainas Golodomora (1932 – 1933) upuru memoriāls”, vēstī par vienu no lielākajām katastrofām Ukrainas vēsturē — Golodomoru  (ukraiņu: Голодомор - tulk.: bada nāve), ko izraisīja boļševiku režīma veiktā varmācīgā kolektivizācija. Tās gaitā Ukrainas iedzīvotāju pretošanos apspieda ar plašām represijām, ieskaitot nogalināšanu, izsūtīšanu uz Sibīriju, izlikšanu no mājām.

Padomju varas mākslīgi uzturētais bads nomērdēja no 3 līdz 10 miljonu Ukrainas iedzīvotāju. Tomēr tas atstāja arī citas traģiskas sekas: cilvēki saslima ar infekcijas slimībām un dažāda veida psihiskiem traucējumiem. Bija kanibālisma un līķu ēšanas gadījumi. Pastāvīgā bada novājinātās sievietes kļuva neauglīgas. Pieaugušo mirstības dēļ ciemos un pilsētās klaiņoja izsalkuši un izmocīti bērni.  Varas iestādes tos vāca un nodeva padomju audzināšanas iestādēs, kur viņi zaudēja savu identitāti — uzvārdu un piederību dzimtajai vietai.

Ukrainas parlaments 2006. gada novembrī pieņēma likumu, kurā šos notikumus atzina par padomju genocīdu pret ukraiņu tautu. Kopš 1999. gada ik gadu 22. novembrī tiek atzīmēta Golodomora upuru piemiņas diena.

Izstādes atklāšanā uzrunas teica Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Oļijņiks, kā arī Latvijas Ukraiņu kongresa pārstāve Tatjana Lazda, Ukrainas Golodomora upuru memoriāla pārstāves Larisa Artemenko un Lidija Meleščenko un Okupācijas muzeja direktore Gundega Michele. Klātesošajiem tika nolasīta Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres vēstule.

Izstādi varēs apskatīt līdz oktobra beigām, kad ekspozīciju Latviešu strēlnieku laukumā slēgs muzeja ēkas pārbūves dēļ.

Other Posts

20.04.2025.

Priecīgas Lieldienas!

17.04.2025.

Muzeju apmeklē ASV Kongresa padomnieku delegācijas pārstāvji

17.04.2025.

Jēzus Kristus satiek savu māti Mariju

16.04.2025.

Aicinām pieteikties publiskai lekcijai - diskusijai Valmierā un Gulbenē

11.04.2025.

Aprīlis – pēdējais mēnesis Latvijā!