Liels paldies par šīm ļoti aktuālajām tēmām šobrīd šajā ļoti saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kurā, protams, mūsu Latvija ir (un būs) dziļi iesaistīta.
Paldies par lielisko iespēju – kursi bija saistoši, jēgpilni, interesanti!
Kursi ļoti noderīgi, uzzināju daudz, ko nezināju iepriekš, ļoti noderēs darbā ar skolēniem.
Paldies, lai turpmākie kursi ir tikpat izdevušies!
Šīs ir dažas no kursu dalībnieku atziņām pēc 21. oktobrī Ogres Valsts ģimnāzijā notikušajiem pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursiem “Pretošanās”, kuros piedalījās 22 skolotāji, muzeju un bibliotēku speciālisti no Rīgas, Ogres, Ropažu, Mārupes un Aizkraukles novadiem.
Pretošanās tēmu četrās lekcijās dažādos aspektos aplūkoja pārstāvji no Latvijas Okupācijas muzeja un Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta. Kārlis Dambītis analizēja iemeslus, kāpēc Latvija nepretojās padomju varai 1939./1940. gadā, ko no tā esam mācījušies un kā tas ietekmē Latvijas aizsardzības politikas stratēģijas mūsdienās. Ineta Lansdovne stāstīja par solidaritātes kustību Gaismas akcija, tās dalībniekiem un viņu darbību abpus “dzelzs priekškaram”, kas kursu dalībniekiem bija maz zināma tēma. Inguna Role iepazīstināja kursu dalībniekus ar nevardarbīgās pretošanās liecībām Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijā un krājumā, kā arī ar Izglītības nodaļas piedāvājumu skolām. Reinis Ratnieks apskatīja nacionālo partizānu cīņu nozīmi un problemātiku Latvijas vēstures pētniecībā.
Sirsnīgi pateicamies Ogres Valsts ģimnāzijai un skolotājai Dacei Zemītei par palīdzību kursu īstenošanā!
Dalībnieki saņēma Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra apstiprinātas apliecības, kā arī dāvanu no muzeja – izdevumu “Mākslinieks Kurts Fridrihsons un franču grupa”.
Kursus “Pretošanās” muzeja Izglītības nodaļa organizē atkārtoti – iepriekš tie notika Jelgavā, Liepājā, Daugavpilī un Valmierā. Nākamreiz kursi notiks pavasara brīvlaikā, 13. martā, Saldū.
Pasākumu finansiāli atbalstīja Kultūras ministrija. Par saturu atbildīga Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. “Līdzdarbības līgums par valsts pārvaldes uzdevuma – pierādījumos balstītas informācijas par Latvijas vēstures notikumiem popularizēšanu - veikšanu”. Valsts pētījumu programmas projekts "Neatkarības arheoloģija: jaunas pieejas Nacionālajai pretestības vēsturei Latvijā" (VPP-LETONIKA-2021/2-0003).